Toshiba Tec a Ricoh se spojili do ETRIA CO., LTD.

Mateřská společnost Toshiba se dlouhodobě potýká s velkými finančními problémy. Jedním z důsledků je spojení divize výroby pokladních terminálů, barevných i černobílých kopírovacích strojů, tiskárny štítků, piezo elektronických tiskových hlavy pro průmyslové aplikace se společností Ricoh.

 

 

Toshiba TEC končí, spojí se s Ricoh
Toshiba a Ricoh se spojí (2023)
Toshiba Tec je na prodej (2016)
Zisk výrobce tiskáren Ricoh za fiskální rok 2022 raketově vzrostl

 

 

Nově vzniklá společnost ETRIA integruje podnikání obou společností související s vývojem a výrobou multifunkčních tiskáren a tiskáren pro kancelářské použití a jejich periferních zařízení a souvisejícího spotřebního materiálu.


 

Název ETRIA je slovo vytvořené spojením „Eternal“, „Try“, „Innovation“ a „Alliance“, což znamená závazek společnosti mobilizovat technologické schopnosti a pokračovat v hledání inovací.

Nový podnik bude většinově vlastnit Ricoh, který bude držet 85 % podíl, přičemž Toshiba TEC bude vlastnit 15 %. Obě konstrukční, výzkumné a vývojové a výrobní divize budou spojeny a začleněny do Ricoh Technologies (dceřiná společnost Ricoh). Zda se bude nadále pro některé produkty využívat i název Toshiba TEC či TEC společnost neuvedla, stejně jako není zatím známé, zda nové produkty budou označované jako ETRIA, či nadále pod zavedeným obchodním jménem Ricoh.

Historie společnosti Ricoh a Toshiba TEC jsou uvedeny zde: Toshiba TEC končí, spojí se s Ricoh

Oficiální prezentace: https://etria.global/

 

Autor:
Asociace renovátoru tonerů (ART)

 

Zdroj:
Ricoh. (Update on Previously Disclosed Transaction) Notice regarding the Completion of entering into a Joint Venture Company ETRIA CO., LTD.. [online]. Datum poslední aktualizace: 01. 07. 2024. Dostupný z WWW: <https://www.ricoh.com/-/Media/Ricoh/Sites/com/release/2024/pdf/0701_1.pdf>.

Ricoh. Notice regarding the Conclusion of the Absorption-type Company Split Agreement related to the Business Partnership with Toshiba Tec and integration of MFP development and manufacturing. [online]. Datum poslední aktualizace: 06. 02. 2024. Dostupný z WWW:< https://www.ricoh-europe.com/news-events/news/notice-regarding-the-conclusion-of-the-absorption-type-company-split-agreement-related-to-the-business-partnership-with-toshiba-tec-and-integration-of-mfp-development-and-manufacturing/>.