Activa varuje před tonery porušujícími patentové právo

Activa Magazín v sedmém čísle (jaro 2016) přináší od strany číslo 5 do strany číslo 7 článek zabývající se problematikou porušování patentového práva a chybějící dokumentace u tonerových kazet a inkoustových cartridgí pocházejících z asijských zemí. Článek přináší 4 základní tipy pro výběr nezávadné tonerové nebo inkoustové kazety.

V článku jsou uvedeny některé klíčové informace o ochraně tonerových kazet patentovým právem a dále o riziku při distribuci či používání takových tonerových kazet. Mimo jiné se v článku uvádí „… tonery nebo inkoustové cartridge jsou chráněné průmyslovými vzory, případně patentovým právem. Jakékoli jejich napodobeniny jsou proto nezákonné, což se týká právě padělků z Asie. Pokud přitom takový toner, který odporuje legislativě, prodáváte, distribuujete nebo na něm byť i jen tisknete ve firmě či na úřadě, hrozí vám vysoká pokuta, trestní stíhání, či dokonce vězení.“ Dále se v článku uvádí: „Trestně odpovědní jsou totiž ze zákona nejen ti, kdo padělané náplně do tiskáren do republiky dovážejí a  dále je prodávají či distribuují, ale také ti, kteří je reálně užívají. Navíc jim hrozí to, že budou muset platit i případnou náhradu škody.

Celý článek je možné přečíst zde, od strany číslo 5:
http://www.activa.cz/pro-media/magazin-activa/cislo-7-2016/Magazin_ACTIVA_16_03.pdf

 

Autor:
Asociace renovátoru tonerů (ART)

 

Zdroj:
Activa Magazín. Ze světa kancelářských potřeb. [online].Dostupný z WWW: <http://www.activa.cz/pro-media/magazin-activa/cislo-7-2016/Magazin_ACTIVA_16_03.pdf>.