Canon dosáhl dohody s porušovatelem patentů i v Rusku

24. února 2015 společnost Canon oznámila, že dosáhla smíru v probíhajícím soudním řízení u Moskevské státní rozhodčího soudu vedeného s provozovatelem obchodu Xcom-shop.ru ve věci podezření z porušení ruského patentu 2467370 společnosti Canon.

Touto dohodou uznává provozovatel Xcom-shop.ru výhradní práva společnosti Canon na tento patent a má povinnost ukončit uvádění tonerových kazet do oběhu (včetně internetu) nebo skladování za účelem prodeje těchto tonerových kazet v Rusku.

V tiskové zprávě společnost Canon uvádí, že je i nadále odhodlána podat žalobu proti každému, kdo nerespektuje práva duševního vlastnictví společnosti Canon.

Provozovatel eshopu Xcom-shop.ru patří do skupiny X-Com – Group of Companies, která byla v hodnocení CNews 100 největší IT společností v Rusku v roce 2013 a zaujímá 27. místo v žebříčku RIA: nejlepší IT společnost Ruské federace v roce 2013.

Z pohledu České republiky lze obchod Xcom-shop.ru svým významem na trhu přirovnat například k významu obchodu Alza.cz na Českém trhu.

 

Autor:
Asociace renovátorů České republiky (CRRA)

 

Zdroj:
Canon Inc. Canon announces conclusion of patent infringement dispute. [online]. Poslední revize 24. 02. 2015. Dostupný z WWW: <http://www.canon.com/news/2015/feb24e.html>.