Canon vyhrál patentový spor s Prestige Cartridge

Společnost Canon vyhrála patentový spor se společností J & H Greentech a Trading Limited prodávající tonerové a inkoustové kazety pod obchodní značkou Prestige Cartridge. Spor se týkal porušení evropských patentů číslo EP 2087407 B1 a EP 2137577 B1 společnosti Canon Inc., chránící spojení pohonný mechanismus otáčení tiskovým válcem.

Společnosti Canon v roce 2016 podala žádost o předběžné opatření a zabavení výrobků porušujících patentovou ochranu a dále podala žaloby na společnost J & H Greentech a Trading Limited pro porušení patentové ochrany společnosti Canon.

 

 

Canon podal žalobu pro porušení patentu v Itálii

 

 

Společnost J & H Greentech a Trading Limited ještě před zahájením samotného soudního sporu souhlasila s tím, že společnost J & H Greentech a Trading Limited zlikviduje, nebude nepoužívat, nebude držet, nebude nedovážet nebo jinak nakládat s tonerovými kazetami používaných v různých modelech laserových tiskáren Canon a HP po celém světe chráněných těmito patenty.

Další podrobnosti o dohodě o vypořádání jsou důvěrné.

 

Patent EP 2087407 B1 je ke stažení zde.
Patent EP 2137577 B1 je ke stažení zde.

 

Autor:
Asociace renovátoru tonerů (ART)

 

Zdroj:
Canon Inc. Canon announces conclusion of dispute with J&H Greentech and Trading Ltd. [online]. Poslední revize 01. 06. 2017. Dostupný z WWW: <http://global.canon/en/news/2017/20170601a.html>.