Epson plánuje agresivně investovat do vlastní technologie inkoustového tisku

Epson plánuje agresivně investovat do vývoje technologie a jejího uplatnění na trhu s označením PrecisionCore inkjet. Jedná se technologii tiskové hlavy, kterou Epson označuje jako příští generaci tisku. Tato technologie je založena na principu piezo tisku, který Epson používá již dlouhou řadu let. U piezo technologie dochází k vystřelení inkoustu na papír stažením komůrky, ve které je inkoust (na rozdíl od takzvaných bublinkových tiskáren, kde je inkoust vystřelen bublinkou páry získané prudkým ohřátím inkoustu).

Tato technologie kombinuje výhody inkoustového a laserového tisku. Tisk je velmi rychlý a to včetně první strany, inkoust extrémně rychle zasychá a nerozmazává se. Z pohledu kvality tisku jsou hrany písmen stejně ostré jako u laserového tisku, fotografie a obrázky dosahují kvality tisku inkoustového.

 

precisioncore_microtfp_print_chip

Zdroj: Epson. Epson America, Inc. PrecisionCore Technology.

 

Ještě lepší kvality a rychlosti tisku Epson dosahuje u velkokapacitních tiskáren, kdy tisková hlava nad papírem nepřejíždí, ale je pevně umístěna a její šíře odpovídá šířce tiskového média (papíru).

Epson plánuje vybudování nových výrobních kapacity pro očekávaný růst poptávky této technologie tisku, aby došlo k posílení stávající výrobní kapacity továren Suwa Minami Plant a Tohoku Epson, které jsou situovány v Japonsku. Společnost bude dále rozšiřovat své ostatní závody v Japonsku a výrobní linky v Indonésii a na Filipínách.

 

Autor:
Asociace renovátoru tonerů (ART)

 

Zdroj:
Epson. Seiko Epson Corporation. News Release. Indonesia Epson Opens New Inkjet Printer Factory. [online]. Poslední revize 22. 04. 2016. Dostupný z WWW: <http://global.epson.com/newsroom/2016/news_20160422.html>.

Zdroj: Epson. Epson America, Inc. PrecisionCore Technology. [online]. Dostupný z WWW: <https://www.epson.com/cgi-bin/Store/jsp/Landing/precisioncore-advanced-printing-technology.do>.