Epson zahájil výrobu v nové továrně na inkoustové tiskárny

Společnost Seiko Epson Corporation oznámila, že její indonéská výrobní dceřiná společnost PT Indonesia Epson Industry začala výrobu v nové montážní továrně na inkoustové tiskárny jako součást strategických plánů společnosti v oblasti inkoustových tiskových řešení.

Továrna, která byla získána od jiné společnosti v červenci 2013, prošla rozsáhlou rekonstrukcí v hodnotě asi 3 miliardy jenů (zhruba tři čtvrtě miliardy Kč), rekonstrukce byla dokončena v březnu 2016. Od května 2016 již v továrně probíhá výroba tiskáren.

 

epson_indonesia_factory

Zdroj: Epson. Seiko Epson Corporation. News Release. Indonesia Epson Opens New Inkjet Printer Factory.

 

Tato továrna představuje pro Epson klíčový výrobní závod. Je zde soustředěna výroba strategických produktů, jako jsou například vysokokapacitní tiskárny pro firemní tisk a kancelářské inkoustové tiskárny. V továrně se vyrábějí i jehličkové tiskárny, v kterých má Epson velmi širokou nabídku. V současné době výrobní závod zaměstná zhruba 10 000 zaměstnanců, Epson očekává růst poptávky v oblasti inkoustového tisku a plánuje navýšení počtu zaměstnanců na zhruba 12 000 v roce 2020. Kromě výrobních a logistických funkcí je v tomto výrobním závodě realizováno i navrhování a projektování nových tiskáren. Továrna se nachází na pozemku o velikosti cca. 53.000 m², podlahová plocha je cca. 47,400 m².

 

Autor:
Asociace renovátoru tonerů (ART)

 

Zdroj:
Epson. Seiko Epson Corporation. News Release. Indonesia Epson Opens New Inkjet Printer Factory. [online]. Poslední revize 22. 04. 2016. Dostupný z WWW: <http://global.epson.com/newsroom/2016/news_20160422.html>.