HP a Dell výrazně zdražují z důvodu Brexitu

Společnosti HP a Dell oznámily zdražování svých produktů ve Velké Británii z důvodu plánovaného vystoupení Velké Británie z Evropské unie. Společnost HP Inc. svým distributorům dle zpravodajského magazínu CRN magazine oznámila zvýšení cen o rovných 10 % s platností od 01. 08. 2016 a to v souvislosti s posílením kurzu dolaru a oznámení Velké Británie o záměru vystoupit z Evropské unie.

Dell oznámil přípravu nového ceníku produktů, kde dojde ke zvýšení cen o 8 až 9 % na celém portfoliu výrobků. Rupert Mills, ředitel britského zastoupení společnosti Dell ke zvýšení cen dodal, že „společnost Dell není sama ve zvyšování cen“ a dále, „asi polovina distributorů Dellu již pracuje s vyššími cenami nebo je plánuje“. Poznamenal také, že všichni prodejci ve Velké Británii „jsou na stejné lodi“, tedy že je možné očekávat zvyšování cen i u dalších výrobců.

V prohlášení Dellu k úpravě cen se dále uvádí, „… náklady na naše komponenty jsou vyjádřeny cenami v amerických dolarech, a bohužel, nedávné posílení amerického dolaru oproti euru a dalším měnám v regionu EMEA, po britském rozhodnutí opustit Evropskou unii, bude mít přímý dopad na cenu, za kterou prodáváme našim zákazníkům a partnerům v regionu EMEA.

Region EMEA zahrnuje i Českou republiku, z prohlášení tak plyne i možnost plánování zvýšení cen v České republice. Vzhledem k relativně stabilnímu kurzu České koruny vůči americkému dolaru by však Česká republika mohla představovat určitou výjimku z plánů Dellu na zvyšování cen.

 

Autor:
Asociace renovátoru tonerů (ART)

 

Zdroj:
The Recycler. HP Inc increases UK prices due to Brexit. [online]. Witney: Recycler Publishing & Events Ltd. Poslední revize 11. 07. 2016. Dostupný z WWW: <http://www.therecycler.com/posts/hp-inc-increases-uk-prices-due-to-brexit/>.

The Recycler. Dell increases prices post-Brexit. [online]. Witney: Recycler Publishing & Events Ltd. Poslední revize 06. 07. 2016. Dostupný z WWW: <http://www.therecycler.com/posts/dell-increases-prices-post-brexit/>.

Wikipedia: the free encyclopedia. Evropa, Střední východ a Afrika. [online]. St. Petersburg (Florida): Wikipedia Foundation. Poslední revize 12. 06. 2016. Dostupný z WWW: <https://en.wikipedia.org/wiki/Europe,_the_Middle_East_and_Africa>.