HP realizuje opatření proti dovozcům kompatibilních inkoustových cartridgí

Úřady dvou zemí Evropské unie tvrdě zasáhly zasáhly proti dovozcům inkoustových cartridgí kompatibilních s inkoustovými cartridgemi HP. V areálu dovozců zabavily velké množství kompatibilních inkoustových kazet určených do tiskáren HP.

Podle neoficiálních informací se jednalo o inkoustové cartridge čínské produkce, které jsou některými importéry dováženy i do České republiky.

HP 62 ink cartridgeSpolečnost HP  se  zavázala ve spolupráci s odpovědnými úřady po celé Evropské unii tvrdě vymáhat práva duševního vlastnictví.

V budoucnu je tak možné očekávat podobné zásahy i v České republice.

 

 

 

 

 

 

Autor:
Asociace renovátorů České republiky (CRRA)

Zdroj:
The Recycler. HP takes action against compatibles importer. [online]. Witney: Recycler Publishing & Events Ltd. Poslední revize 28. 05. 2015. Dostupný z WWW: <http://www.therecycler.com/posts/hp-takes-action-against-compatibles-importer>.

Hewlett-Packard Development Company, L.P. HP 62 Black/Tri-color Original Ink Cartridge Content Value Pack. Dostupný z WWW: <http://store.hp.com/webapp/wcs/stores/servlet/PDPStdView?catalogId=10051&urlLangId=-1&langId=-1&productId=541666&storeId=10151>.