HP se rozdělí na dvě společnosti

Hewlett-Packard se během roku 2015 rozdělí do dvou samostatných společností. Tiskárny a výpočetní techniku bude nadále nabízet společnost HP, která si zachová u původní logo. Část nabízející servery a podnikový hardware, software a zejména služby pro firmy bude působit pod novou značkou Hewlett-Packard Enterprise.

Stávající vedoucí divize tiskáren a osobních zařízení, Dion Weisler, povede společnost HP produkující tiskárny a výpočetní techniku, do vedení Hewlett-Packard Enterprise (podnikové zaměření) se přesune současná CEO společnosti HP Meg Whitmanová.

Autor:
Asociace renovátorů České republiky (CRRA)

Zdroj:
WOLF, Karel. IZBIZ. Rozdělení HP? Nápad už tu jednou byl, komu ale může skutečně prospět?. [online]. Lidice: Nitemedia s.r.o. Poslední revize 08. 10. 2014. Dostupný z WWW: <http://www.itbiz.cz/clanky/rozdeleni-hp-napad-uz-tu-jednou-byl-komu-ale-muze-skutecne-prospet>.
STANČÍK, Martin. Computerwordl. Co přinese rozdělení firmy Hewlett-Packard?. [online]. Praha: DG Czech Republic, a.s. Poslední revize 08. 10. 2014. Dostupný z WWW: <http://computerworld.cz/udalosti/co-prinese-rozdeleni-firmy-hewlett-packard-51450>.