HP varuje evropské obchodní partnery nabízející kompatibilní spotřební materiál před nulovou tolerancí k porušování patentové ochrany

Generální ředitel HP EMEA (region Evropa, Blízký východ a Afrika) pro tisk David Ryan uvedl na konferenci HP Reinvent, že přistupuje k nulové toleranci vůči kompatibilnímu spotřebnímu materiálu porušujícími patentovou ochranu a obchodní známky společnosti HP.

Někteří partneři si neuvědomují, že tyto kazety porušují duševní vlastnictví, a to je něco, s čím se budeme intenzivně zabývat. Budeme i nadále spolupracovat s loajálními partnery, abychom podnikli veškeré kroky, které můžeme podniknout v případě nezákonných obchodních praktik. Zvyšujeme úsilí v oblasti lobování na vlády, abychom zajistili, že pokud jde o certifikaci a dodržování předpisů, bude vyžadováno jejich plnění i ze strany výrobků kompatibilního spotřebního materiálu, uvedl David Ryan.


David Ryan, generální ředitel HP region EMEA.  Autor: HP Inc.
 

„Partneři, kteří obchodují s padělky nebo napodobeninami, jsou vystaveni velkému riziku. Jedná se o riziko negativní zkušenosti koncového zákazníka, ale také o poškozování životní prostředí.“ uvedl dále David Ryan

HP rozděluje kazety, proti kterým bojuj,e dvou základních skupin. Na takzvané klony, tedy kazety, jejichž výrobce prohlašuje, že jsou kompatibilní s tiskárnami HP a na úplné padělky, u kterých prodejce tvrdí, že byly vyrobeny společností HP. Společnost HP bude stejně intenzivně bojovat proti oběma typům kazet.

Naopak renovace originálních tiskových kazet třetími stranami nepřestavuje z pohledu společnosti HP problematickou oblast – musí se však jednat o renovaci produktů v uzavřené smyčce, tedy renovaci, kdy dochází ke sběru kazet.

Tato reakce vychází ze situace na trhu v regionu Evropy, Blízkého východu a Afriky, kdy prodeje originálního spotřebního materiálu HP klesly v prvním čtvrtletí roku 2019 o celých 9 %. Generální ředitel společnosti HP Dion Weisler k této problematice uvedl, že strategie prodeje tiskového spotřebního materiálu v minulosti nedostala inovaci, kterou vyžaduje proměna trhu spotřebního materiálu.

 

Autor:
Asociace renovátoru tonerů (ART)

 

Zdroj:
WRIGHT, Tom. CRNCHANNELWEB.CO.UK. HP warns partners trading in ‚imitation and counterfeit‘ print supplies. [online]. Poslední revize 22. 05. 2019. London: Incisive Business Media Limited. Dostupný z WWW: <https://www.channelweb.co.uk/crn-uk/news/3073037/hp-warns-partners-trading-in-imitation-and-counterfeit-print-supplies>.

Wikipedia: the free encyclopedia. Evropa, Střední východ a Afrika. [online]. St. Petersburg (Florida): Wikipedia Foundation. Poslední revize 12. 06. 2016. Dostupný z WWW: <https://en.wikipedia.org/wiki/Europe,_the_Middle_East_and_Africa>.