HP vyhrává další spory s dovozci kompatibilních inkoustových kazet v Německu

Německý dovozce a prodejce inkoustových a tonerových kazet, společnost BestUse, GmbH prohrál dva soudní spory se společností HP.

První spor se týkal porušování patentů u inkoustových kazety HP, druhý spor se týkal vydávání nově vyrobených kompatibilních inkoustových kazet za renovované. Konkrétně se jednalo o inkoustové kazety HP 344, HP 920 a HP 940.

Soud v Düsseldorfu ve svých rozsudcích potvrdil všechny nároky vznesené společností HP a dále nařídil společnosti BestUse,  GmbH zaplatit společnosti HP náklady spojené se soudním řízením a dále poskytnout informace o dodavatelích společnosti BestUse, GmbH.

hp-340

Podle našeho průzkumu inkoustové kazety od stejného výrobce mají v nabídce desítky internetových obchodů působících v České republice. Čínští výrobci jsou postupně vytlačováni ze západních trhů a stále více se soustředí na malé evropské trhy – Česko, Slovensko, Maďarsko, ve kterých vzhledem k velikosti trhu společnost HP zatím nepostupuje s takovou mírou razance. Každý prodejce inkoustové kazety porušující patenty (velmi zjednodušeně každý, kdo prodává kompatibilní inkoustové kazety HP) podstupuje riziko budoucího sporu se společností HP a náhradu škody.

 

Autor:
Asociace renovátorů České republiky (CRRA)

 

Zdroj:
Hewlett-Packard Development Company, L.P. HP Broadens Fight Against Infringing Cartridge Sales in Europe. Dostupný z WWW: <http://www8.hp.com/us/en/hp-news/press-release.html?id=1567209>.

Hewlett-Packard Development Company, L.P. HP 344 Tříbarevná originální inkoustová kazeta
(C9363EE). Dostupný z WWW: <http://www8.hp.com/cz/cs/products/oas/product-detail.html?oid=397419>.