IBM prodává renovované tonerové kazety

Společnost IBM uzavřena exklusivní smlouvu s jedním z největších světových renovátorů tonerových kazet, The Turbon Group. Pod značkou IBM budou prodávány prémiové renovované tonerové kazety pro černobílé a barevné laserové tiskárny HP.

V sortimentu je zařazen prakticky kompletní sortiment renovovaných tonerových kazet Hewlett-Packard, od tonerových kazet pro letité tiskárny řady HP LaserJet 4 až po nové modely jakým je HP Color LaserJet Enterprise 500 Color M551.

Turbon Group působí na 3 kontinentech a disponuje zkušenostmi z výroby trvající více než 40 let. Ve výrobním sortimentu nabízí 3 řady výrobků, přičemž řada prodávaná pod značkou IBM se vyznačuje prémiovou kvalitou a sortimentem omezeným na renovace tonerů HP.

1000px-IBM_logoSpolečnost IBM (International Business Machines Corporation) byla založena již v roce 1888 pod názvem Computing Tabulating Recording. Ve svých počátcích vyráběla široký sortiment výrobků, včetně těch určených pro „efektivitu práce“, včetně například automatizovaných hodin pro kontrolu pracovní docházky. Odtud už byl jen kousek k vývoji a výrobě zařízení na zpracování děrných štítků, sloužících ke statistickému zpracování dat. Ten produkt se stal pro společnost klíčový, v roce 1924 změnila svůj název na International Business Machines Corporation (IBM) a dále se soustředila na výpočetní techniku.  Na začátku nového tisíciletí společnost IBM ukončila vlastní výrobu výpočetní techniky (převážně prodejem jiným společnostem, například Lenovo) a soustředí se na poskytování služeb či jako v tomto případě poskytování značky na konkrétní produkty.

Ve statistice nejcennějších značek světa agentury Millward Brown se v roce 2015 IBM umístila na 4 místě za Microsoftem, s odhadovanou hodnotou 94 mld. USD.

 

Autor:
Asociace renovátorů České republiky (CRRA)

 

Zdroj:

Turbon Group. IBM Quality makes you comfortable.  Our value lets our relax. [online]. Dostupný z WWW: <http://www.turbongroup.com/ibm/>.

Turbon Group. IBM list of skus 20151. [online]. Dostupný z WWW: <http://www.turbongroup.com/ibm/english/wp-content/uploads/IBM-list-of-skus-20151.pdf>.

Wikipedia. IBM. [online]. Poslední revize 01. 02. 2016. Dostupný z WWW: <https://en.wikipedia.org/wiki/IBM>.

SCHEPT, K. Millward Brown. 2015 BrandZ Top 100 Global Brands. [online]. Dostupný z WWW: <http://www.millwardbrown.com/BrandZ/2015/Global/2015_BrandZ_Top100_Report.pdf>.

Wikimedia. File:IBM logo.svg. [online]. Dostupný z WWW: <https://commons.wikimedia.org/wiki/File:IBM_logo.svg>.

IBM, the IBM logo, and IBM Trade Dress are owned by International Business Machines Corporation and are under license from IBM. IBM and the IBM logo are registered trademarksof International Business Machines Corporation in the United States, other countries orboth. All trademarks are the property of their respective holders and used for identification purposes only.