Koupí Canon nebo Ricoh část Lexmarku vyrábějící hardware?

Jak jsme již dříve informovali (https://www.spravnytoner.cz/koupi-konica-minolta-lexmark/) koluje řada spekulací o prodeji Lexmarku.

Podle aktuálních zpráv Lexmark zahájil spolupráci s globální investičně bankovní společností Goldman Sachs Group Inc. Díky této spolupráci získal Lexmark nabídky od investičních společností Thoma Bravo a Vista Equity Partners. Tyto investiční společnosti se zajímají pouze o softwarovou divizi Lexmarku.

O hardwarovou část Lexmarku vyrábějící laserové tiskárny, laserové kopírovací stroje a poskytující služby v oblasti tisku projevil zájem Canon Inc. a Ricoh Co.

LexmarkJednou z alternativ budoucího vývoje Lexmarku je tak rozdělení na dvě samostatné části – na část produkující software pro scanování a správu dokumentů v digitální podobě, dále na část vyvíjející a vyrábějící laserové tiskárny a kopírovací stroje a samostatný prodej obou částí různým zájemcům. Podle společnosti Bloomberg představují příjmy ze softwaru zhruba 17% tržeb Lexmarku, zatímco část Lexmarku vyrábějící tiskový hardware a poskytující služby v oblasti tisku představuje zhruba 83% tržeb Lexmarku.

Zástupci společností Canon, Goldman Sachs, Lexmark, Ricoh, Thoma Brava i Vista Equity Partners odmítli možný prodej Lexmarku komentovat.

Akcie společnosti Lexmark v posledním roce ztratily téměř 40% své hodnoty, současná tržní hodnota Lexmarku představuje zhruba 1,7 miliardy $. Ve třech posledních čtvrtletích za sebou klesaly společnosti Lexmark tržby.

 

Autor:
Asociace renovátorů České republiky (CRRA)

 

Zdroj:
INDUSTRYWEEK.COM. Lexmark Software Unit Said přilákat Thoma Bravo, Vista. Poslední aktualizace: 17. 02. 2016. Dostupný z WWW: <http://www.industryweek.com/change-management/lexmark-software-unit-said-attract-thoma-bravo-vista>.