Kyocera převzala českého distributora, firmu Janus

Distributorem a poskytovatelem technické podpory tiskových zařízení Kyocera pro Českou republiku byla více než 26 let společnost JANUS spol. s r.o., ve které byl hlavním podílníkem Ing. Martin Januš vlastnící podíl 51 % a společnost Rivia Holding s.r.o. s podílem 49 %, jejímž vlastníkem je Ing. Jiří Hubený, který současně zastával pozici generálního ředitele.

Společnost KYOCERA Document Solutions Europe B.V. se sídlem v Nizozemském království provedla akvizici společnosti JANUS spol. s r.o., od  15. října 2018 v této společnosti ovládá 100 % podíl.

V brzké době dojde k přejmenování JANUS spol. s r.o. na KYOCERA Document Solutions Czech, která se stane 18 prodejní jednotkou Kyocery v Evropě. Stávající ředitel, Ing. Jiří Hubený i nadále povede své týmy sídlící v Praze a v Bratislavě.

 

Autor: KYOCERA Document Solutions Czech

 

„Pod vedením Jiřího Hubeného bude společnost KYOCERA pokračovat v šíření svých špičkových řešení na těchto důležitých trzích,” uvedl Takuya Marubayashi, prezident společnosti KYOCERA Document Solutions Europe.

„Díky tomu, že jsme se stali součástí této úspěšné globální společnosti, můžeme poskytovat rychleji a v té nejvyšší kvalitě jak nové produkty, tak i služby a péči o zákazníky,“ uvedl Jiří Hubený, generální ředitel společnosti KYOCERA Document Solutions Czech.

Cílem Ing. Hubeného je další rozšíření portfolia produktů KYOCERA, a to zejména v oblasti ICT. „Na trhu je obrovská příležitost k růstu. Náš pre-sales tým má hluboké znalosti o softwarovém portfoliu i poradenských službách společnosti KYOCERA, je velmi dobře obeznámen s lokálním trhem a je připraven představit mu přidanou hodnotu Enterprise Content Management a Business Process Management řešení“.

 

O společnosti KYOCERA Document Solutions

KYOCERA Document Solutions Europe B.V. se sídlem ve městě Hoofddorp v Nizozemském království je evropským distributorem japonského společnosti KYOCERA Document Solutions Inc. sídli v Osace. Produktové portfolio zahrnuje barevné a černobílé tiskárny a multifunkční zařízení všech formátů a softwarových systému pro správu dokumentů. Kyocera dále poskytuje kompletní sadu podnikových aplikací a konzultačních služeb řízení a optimalizace toku dokumentů.

KYOCERA Document Solutions Inc. je dceřinou společností firmy KYOCERA Corporation, která je čelním světovým vývojářem a výrobcem pokročilých high-tech keramických materiálů a souvisejících produktů, ke kterým patří například telekomunikační vybavení, obaly polovodičů a elektronické součástky. Za fiskální rok končící 31. března 2018 dosáhly čisté tržby společnosti KYOCERA Corporation 1.42 trillion yenů (zhruba 11.9 billionu EURO).

 

Autor:
Asociace renovátoru tonerů (ART)

 

Zdroj:
JANUS Data Production. KYOCERA posiluje svou rozvojovou strategii českou akvizicí. [online]. Poslední revize 11. 10. 2018. Dostupný z WWW: <http://www.kyocera.cz/press/tiskove-zpravy/kyocera-posiluje-svou-rozvojovou-strategii-ceskou-akvizici/>.

JANUS Data Production. O nás. [online]. Dostupný z WWW: <http://www.kyocera.cz/o-nas/profil-janus>.