Nová značka tiskáren Pantum na českém trhu

Na české trhu se objevila nová značka laserových tiskáren Pantum. V nabídce jsou jak monochromatické, tak barevné laserové tiskárny v samostatném, tak i v multifunkčním provedení. Nabídka je omezena na formu pronájmu, k dispozici je několik základních typů tiskáren.

Výrobcem tiskáren je společnost Pantum International Limited. Dle informací výrobce se tiskárny od mainstreamové produkce tiskáren odlišuje zejména důrazem na bezproblémový chod a maximální živostnost. Společnost Pantum tvrdí, že jejich tiskárny v kancelářském a firemním prostředí dosahují 4 x větší životnosti než srovnatelné tiskárny renomovaných výrobců.

 

 

Ve skutečnosti je u těchto tiskáren nová jenom značka, nikoliv tiskárny jako takové. Dle našich zjištění se jedná o tiskárny zcela shodné se zavedenými tiskárnami značky Lexmark. Tiskárny se v podstatě liší pouze logem na čelní straně, shodné jsou u řady modelů i v technických parametrech, včetně takových detailů, jakými je spotřeba elektrické energie či hlučnost.

Společnost Lexmark Lexmark vlastní konsorcium společností Apex Technology Co., Ltd. a PAG Asia Capital, která je součástí je Legend Capital Management Co. Ltd. které jsou spolu s Lenovem spoluvlastníky Pantum International Limited. Kancelářské tiskárny Lexmark pro malé a střední firmy jsou tak spíše tiskárnami Pantum, které pro evropský trh používají zavedenou značku Lexmark.

Kompletní nabídka tiskáren Pantum k pronájmu je zde: https://zadne-starosti.cz/

 

Autor:
Asociace renovátoru tonerů (ART)

 

Zdroj:
Lexmark. News Releases. Lexmark announces completion of acquisition by Apex Technology and PAG Asia Capital. [online]. Lexington: Lexmark International, Inc. Poslední revize 29. 11. 2016. Dostupný z WWW: <http://newsroom.lexmark.com/2016-11-29-Lexmark-announces-completion-of-acquisition-by-Apex-Technology-and-PAG-Asia-Capital>.

KMP Bürotechnik s.r.o. Co jsou tiskárny Pantum. Dostupný z WWW: <https://zadne-starosti.cz/blog-post/co-jsou-tiskarny-pantum/>.