Samsung zvažuje prodej části vyrábějící tiskárny firmě HP

Agentura Reuters informovala, že společnost Samsung uvažuje o prodeji divize vyrábějící tiskárny. Jako možného zájemce o koupi této části Samsungu uvádí firmu HP. Informaci s odvoláním na důvěryhodné interní zdroje přímo ze společnosti Samsung přines zpravodajský portál Soul Economic Daily. Oficiální informace je dle Soul Economic Daily možné očekávat nejdříve koncem tohoto týdne.

samsung-1163504_640Hodnota transakce má dosahovat částky 1,8 miliardy dolarů (zhruba 40 miliard korun).
Jako důvod prodeje je probíhající proces celkové restrukturalizace společnosti Samsung, jejíž cílem je koncentrace na klíčové oblasti, jako je výroba mobilních telefonů, televizorů nebo čipů pro výpočetní techniku a spotřební elektroniku a ukončení aktivity v oblastech, ve kterých Samsung zaostává za konkurencí.

Mluvčí Samsungu uvedl, že nebude komentovat fámy a spekulace. V zastoupení HP v Soulu se dle Soul Economic Daily nepovedlo nikoho zastihnout.

 

Autor:
Asociace renovátoru tonerů (ART)

 

Zdroj:
Reuters. Samsung Electronics considers $1.8 billion printer business sale to HP: report. [online]. New York: Thomson Reuters. Poslední revize 09. 09. 2016. Dostupný z WWW: <http://www.reuters.com/article/us-samsung-elec-printers-hp-idUSKCN11F1DX>.