Spojení Fuji a Xeroxu může pokračovat

Společnosti Fuji Xerox Co., Ltd. a Xerox Corporation se v lednu roku 2018 dohodly na spojení v jednu společnost, ve které bude FUJIFILM Holdings Corporation vlastnit podíl o velikosti 50,1 %. Společnosti Deason a Icahn, akcionáři vlastnící 15 % v Xerox Corporation, se obrátily v únoru 2018 na Nejvyšší soud v Manhattanu s tvrzením, že transakce podhodnocuje akcie společnosti Xerox a dává většinovou kontrolu společnosti Fuji bez poskytnutí prémie akcionářům Xeroxu. Soudce Barry Ostrager z Nejvyššího soudu v New Yorku v New Yorku udělil soudní příkaz dočasně blokující fúzi obou společností.

Toto předběžné rozhodnutí bylo nyní zrušeno. Zrušení rozhodnutí může znamenat obnovení procesu fúze obou společností v původně odsouhlasené podobě. Společnost Fujifilm nyní může legálně požadovat, aby společnost Xerox splnila podmínky původně uzavřené smlouvy o fúzi.

 

 

Společnost Fujifilm ve svém prohlášení znovu potvrdila svůj názor, že původní fúze je nejlepší volbou pro akcionáře obou společností. „Jsme velice potěšeni rozhodnutím Státní odvolacího soudu v New Yorku, které končí soudní řízení proti společnosti Fujifilm v plném rozsahu a potvrzuje naše stanovisko, že společnost Fujifilm jednala správně. Rozhodnutí Soudního dvora nám umožní s Xeroxem projednat splnění původní dohody. Všichni akcionáři společnosti Xerox by měli mít možnost rozhodnout se o provozních, finančních a strategických výhodách spojení Fuji Xerox a Xerox“.

Společnosti Deason a Icahn bránící fúzi zatím neoznámily, jaká bude jejich reakce, mají ještě možnost podat odvolání o rozhodnutí Nejvyššího soudu v New Yorku.

V době, kdy předběžné rozhodnutí soudu bránilo uskutečnění fúze, došlo k výměně vrcholného managementu společnosti Xerox Corporation. Generální ředitel Jeff Jacobson a většina představenstva Xerox Corporation v reakci na zablokování dohody odstoupila, novým generálním ředitelem společnosti Xerox Corporation byl jmenován John Visentin, který byl dále zvolen jako místopředsedou představenstva. Jon Visentin byl před jmenováním zaměstnán jako konzultant Carl Icahn, která zablokovala fúzi Xeroxu a Fujifilmu. Je tedy nepravděpodobné, že nové vedení Xerox Corporation bude souhlasit s původní fúzí.

Shigetaka Komori, generální ředitel společnosti FUJIFILM Holdings Corporation, dříve uvedl, že pro budoucí růst Fujifilmu je převzetí Xeroxu lepší variantou, ale není nezbytné. „Jsem si však jistý, že nebudeme nabízet žádné jiné podmínky než ty, co jsme nabídli. Podmínky, které jsme nabídli v lednu, jsou strop“.

 

Autor:
Asociace renovátoru tonerů (ART)

 

Zdroj:
The Recycler. Xerox defeat offers Fujifilm hope? [online]. Witney: Recycler Publishing & Events Ltd. Poslední revize 18. 10. 2018. Dostupný z WWW: <https://www.therecycler.com/posts/xerox-defeat-offers-fujifilm-hope/>.

Nikkei Asian Review. Fujifilm denies any compromise for acquisition of Xerox. [online]. Tokio: Nikkei Inc. Poslední revize 30. 07. 2018. Dostupný z WWW: <https://asia.nikkei.com/Business/Business-Deals/Fujifilm-denies-any-compromise-for-acquisition-of-Xerox>.

The Recycler. Fujifilm forced to abandon Xerox plans? [online]. Witney: Recycler Publishing & Events Ltd. Poslední revize 08. 06. 2018. Dostupný z WWW: <https://www.therecycler.com/posts/fujifilm-forced-to-abandon-xerox-plans/>.

FUJIFILM Holdings Corporation.  Fuji Xerox and Xerox to combine to become a new Fuji Xerox Fujifilm to own 50.1% of the combined company -Accelerates growth as a world-leading Document Solution Company. [online]. Poslední revize 31. 01. 2018. <http://www.fujifilmholdings.com/en/news/2018/0131_01_01.html>.