Tonery z Číny plné drog

O tom, že čínské tonery často porušují patenty a představují tak obrovské riziko pro prodejce a dále i o tom, že čínské tonery obvykle nedoprovází bezpečnostní listy, není známo složení tonerového prášku a jejich použití může spojeno s výraznými zdravotními riziky včetně ohrožení rakovinou dýchacích cest, informujeme poměrně pravidelně. Jak ukazuje zpráva magazínu The Star Online, tonery mohou sloužit i jako nástroj k distribuci drog.

tonerova_kazeta_plna_drogMalajský úřad pro boj s narkotiky (Malaysian Federal Narcotics Criminal Investigation Department) zatkl v Taman Sentosa Afričana, který pašoval drogy v tonerových kazetách. Muži byly zabaveny čtyři kusy tonerových kazet, v každé bylo zhruba 350 gramů drog. Celkem tak bylo zabaveno 1 400 gramů drog v hodnotě zhruba 199.578 $, tedy zhruba 5.000.000 Kč. Zásah byl možný díky spolupráci Čínské národní protidrogové komise.

Z obrázku není možné poznat přesný typ tonerové kazety, která sloužila k pašování drog, ale nejspíše se dle tvaru jedná o tonerovou kazetu pro tiskárny HP.

O podobném využití inkoustových kazet jsme již dříve informovali.

 

Autor:
Asociace renovátorů České republiky (CRRA)

 

Zdroj:
The Star Online. Two syndicates busted as drugs worth RM1mil seize. [online]. Star Media Group Berhad. Poslední revize 22. 03. 2016. Dostupný z WWW: <http://www.thestar.com.my/news/nation/2016/03/22/two-syndicates-busted-as-drugs-worth-rm1mil-seized>.