Toshiba žaluje výrobce tonerů Katun kvůli porušení patentů

Katun je velmi významný výrobce nových tonerů a renovátor tonerů ze Spojených států amerických (sídlem v Minneapolis) se zastoupením téměř po celém světě. Katun je velmi aktivní prostřednictví svého dovozce i v České republice, je tedy pravděpodobné, že tonery, které jsou předmětem patentového sporu jsou v distribuci i v České republice.

Žalobu na společnost Katun z porušování patentů podala společnost Toshiba (Toshiba America Business Solution [TABS], spolu s Toshiba TEC Corporation [TEC]).

toshiba_logoTom Walter, viceprezident distribuce a prodeje na trhu spotřebního materiálu řekl: „Přes četná varování ze strany společnosti Toshiba Katun nadále vyrábí a prodává výrobky, které porušují naše patenty. Tato žaloba byla nutná odezva na jednání společnosti Katun.

Společnost Katun vydala krátké vyjádření (http://www.katun.com/eu/katun-responds-to-toshiba-patent-lawsuit/), ve kterém tvrdí, že je přesvědčena, že nedochází k porušení patentů společnosti Toshiba. Nicméně toto tvrzení Katun dále nijak nezdůvodňuje.

 

Autor:
Asociace renovátorů České republiky (CRRA)

 

Zdroj:
The Recycler. Toshiba sues Katun over toner cartridges. [online]. Witney: Recycler Publishing & Events Ltd. Poslední revize 08. 12. 2015. Dostupný z WWW: <http://www.therecycler.com/posts/toshiba-sues-katun-over-toner-cartridges>.

Katun Corporation. Katun. Katun Responds to Toshiba Patent Lawsuit [online]. Poslední revize 04. 12. 2015. Dostupný z WWW: <http://www.katun.com/eu/katun-responds-to-toshiba-patent-lawsuit>.

Toshiba America, Inc. Toshiba. [online]. Dostupný z WWW: <http://www.toshiba.com/tai/>.