Trh s velkoformátových tiskáren ve střední a východní Evropě, na Středním východě a v Africe

Z dat společnosti International Data Corporation (IDC) trh s velkoformátovými tiskárnami (LFP) ve střední a východní Evropě (regionu zahrnujícímu Českou republiku), na Středním východě a v Africe (CEMA) vzrostl v roce 2017 o 8,1 %, přičemž prodeje dosáhly 40 705 kusů.

Hodnota prodeje se ve stejném období naopak snížila o 0,4 procenta na 305 milionů dolarů (zhruba 6,1 miliardy Kč). Pokles tržní hodnoty souvisí se skutečností, že podíl levnějších výrobků na celkových zásilkách vzrostl u většiny typů laserových i inkoustových tiskových zařízení. Během roku 2017 bylo uskutečněno výrazně méně instalací high-end velkoformátových tiskáren než v roce 2016.

Jediným segmentem, který výrazněji zvýšil hodnotu prodejů, byl segment sublimačních tiskáren, používaných zejména k potisku textilií.

„Jedním z nejzákladnějších důvodů rychlého meziročního růstu segmentu sublimace vody / barviva byla nízká prodejní základna v roce 2016,“ říká Alexey Gvozdenko, programový manažer společnosti IDC CEMA v oblasti Imaging, Hardware Devices a Document Solutions. „Mnoho dodavatelů LFP se v posledních letech soustředilo na textilní průmysl a nabídka tiskáren na sublimaci vody / barviva se neustále rozšiřuje.“

 

Autor: IDC
 

Pokud jde o pořadí společností, společnost HP zůstala jedničkou na trhu CEMA LFP s podílem 48,1%. Skupina Canon se umístila na druhém místě s podílovým podílem na trhu 27,4% a společnost Epson se umístila na třetím místě s 11,4%. Skupina Canon a Epson podstatně zvýšily své jednotkové zásilky meziročně o 17,2 procenta a 17,7 procenta, zatímco zásilky HP Inc. byly téměř stejné.

 

O International Data Corporation (IDC):
International Data Corporation (IDC) je přední světový poskytovatel obchodních informací, poradenských služeb a analýz trhu informačních technologií, telekomunikací a spotřebitelských technologií. Společnost zaměstnává více než 1100 analytiků na celém světě, nabízí globální, regionální a místní znalosti o technologických a průmyslových příležitostech a trendech ve více než 110 zemích světa. Analýzy a znalosti IDC pomáhají odborníkům v oblasti informačních technologií, odborníkům v oblastí obchodního vedení společností a investic rozhodovat na základě zjištěných obchodních a technologických skutečností v dosahování klíčových obchodních cílů. Analytická společnost IDC byla založena v roce 1964, jejím výhradním vlastníkem je International Data Group (IDG), globální leader v oblasti médií, zpracování dat a marketingu. Veškeré informace o IDC jsou dostupné a http://www.idc.com.

 

IDC Trackers:
Produkty společnosti International Data Corporation (IDC) IDC Trackers poskytují přesné a včasné informace o tržní velikosti, podílech jednotlivých dodavatelů a dále poskytují prognózy pro stovky technologických trhů z více než 100 zemí celého světa. S využitím vlastních nástrojů a výzkumných procesů jsou produkty IDC Trakcers aktualizovány na pololetním, čtvrtletním a měsíčním základě. Výsledky sledování jsou doručovány klientům v uživatelsky přívětivých výsledcích programu Excel a on-line dotazovacích nástrojích. Více informací o IDC Trackers zde: https://www.idc.com/tracker/showtrackerhome.jsp

 

 

Autor:
Asociace renovátorů tonerů (ART)

 

 

Zdroj:
IDC. Press Release. Large Format Printer Markets in Central and Eastern Europe, the Middle East and Africa Record Strong Growth in 2017, Says IDC. [online]. Framingham: IDC Research, Inc. Poslední revize 03. 04. 2018. Dostupný z WWW: <https://www.idc.com/getdoc.jsp?containerId=prCEMA43712518>.