Všichni už víme, že bezpapírové kanceláře nikdy nepřijdou, říká šéf evropského Canonu

International Business Time přinesl obsáhlý rozhovor s výkonným ředitelem Canon Europe, panem Rokusem van Iperenem. Aktuální tržní hodnota Canonu je zhruba 33 miliard Euro (900 miliard Kč). Tržby Canonu v loňském roce klesly o 10,5% na 27,2 miliardy Euro (750 miliard Kč), zisk Canonu klesl o téměř jednu třetinu 1,1 miliardy Euro (30 miliard Kč). Přes tyto ne příliš povzbudivé výsledky dle Rokuse van Iperena Canon směřuje správným směrem.

Firma rozšiřuje výzkum, vývoj a nákup progresivních firem v obchodním tisku a dalších sektorech. Myslím, že všichni už víme, že bezpapírové kanceláře, jsou něco, co nikdy nepřijde.  V současné době existují dva druhy kancelářských dokumentů. Prvním z nich je papír, který se používá jako pracovní dokument v kanceláři a na konci pracovního dne je vyhozen. Vedle toho stojí finální podoby dokumentů k archivaci, které se ukládají a vyhledají v případě potřeby. Množství archivovaných dat roste exponenciálně. A my jsme schopní pomoci firmě se zvládnutím archivace“, uvedl Rokus van Iperen. „Dokážeme dostat tyto náklady (administrativní) na velmi nízkou úroveň a to buď prostřednictvím poradenské služby, nebo převzetí všech zaměstnanců v této funkci. Například můžeme identifikovat, kde je potřeba a kde by měla být nahrazená černobílou.“

canon_tiskarnaAmbiciózním cílem Canonu je do roku 2020 zdvojnásobit tržby z prodeje archivačního softwaru, outsourcingu a poradenství v oblasti archivace dokumentů tak, aby tvořili zhruba polovinu z celkových tržeb a výrazně posílit prodej barevných kancelářských multifunkčních tiskáren, které vyrovnají propad prodeje z offsetového tisku a černobílých tiskáren.

Van Iperen nastoupil Canon poté, co Canon v roce 2010 za částku 730 miliónu Eur (zhruba 20 miliard Kč) koupil nizozemského konkurenta, firmu Océ, ve které pracoval po dobu 11 let. Do Océ nastoupil v roce 1978 poté, co vystudoval strojírenství na Technické univerzitě v Eindhovenu a výkonným ředitelem Océ se stal v roce 2009. Společnost Océ se specializovala na high-end tisk, její produkty používalo až 80% světových bak. Po finanční krizi v roce 2008 však banky přijaly výrazná úsporná opatření a Océ výrazně klesly příjmy. Van Iperen vedl tým, který s propuknutím krize po dobu 18 měsíců utajeně jednal se sedmi firmami působícími v oblasti globálního tisku. Výsledkem bylo uzavření dohody s Canonem. Následně realizoval integraci obou firem a po jejím dokončení nastoupil na pozici výkonného ředitele Canon Europe.

 

Autor:
Asociace renovátorů tonerů (ART)

 

Zdroj:
Baird Roger. International Business Times. Rokus van Iperen: Canon’s European printer king fighting to keep pace with the digital revolution. [online]. New York:  IBTimes Co., Ltd. Poslední revize 20. 03. 2017. Dostupný z WWW: <http://www.ibtimes.co.uk/rokus-van-iperen-canons-european-printer-king-fighting-keep-pace-digital-revolution-1612559>.

The Recycler. Canon Europe boss discusses OEM’s struggles. [online]. Witney: Recycler Publishing & Events Ltd. Poslední revize 21. 03. 2017. Dostupný z WWW: <https://www.therecycler.com/posts/canon-europe-boss-discusses-oems-struggles/>.