Vydán příkaz na obstavení a zabavení objednávek některých tonerů na Amazonu

Jak jsme již dříve informovali, v rámci sporu s dovozci a prodejci kompatibilních tonerů Canon zasáhl i eshop Amazon.

Kauza má velmi zajímavý vývoj – United States International Trade Commission (USITC), tedy orgán, který v tomto sporu rozhoduje, vydal příkaz k obstavení a zabavení objednávek na tonery a součástky pro výrobu tonerů, kterých se týká tento spor.

US08682215-20140325-D00000Jedná se o produkty prodejců:
Acecom, Inc.-San Antonio,
Do It Wiser LLC,
Grand Image Inc.,
Green Project, Inc.,
Nectron International, Inc.,
Online Tech Stores, LLC,
Printronic Corporation Zinyaw LLC.

Dokument se stanoviskem United States International Trade Commission bohužel není veřejně přístupný, takže nemáme více podrobností. Z dostupných informací není ani patrné, zda pouze nebudou odeslány uskutečněné, ale ještě neodeslané objednávky na Amazonu, nebo zda se budou zabavovat již odeslané objednávky z Amazonu.

U tonerových kazet chráněných patenty řešenými v rámci tohoto sporu došlo na Amazonu k výrazné redukci nabídky – například na tonerovou kazetu HP Q2612A jsme nalezli 2304 aktivních nabídek, zatímco na tonerovou kazetu CE505A pouze 301 nabídek.

 

Autor:
Asociace renovátorů České republiky (CRRA)

 

Zdroj:
The Recycler. Amazon issued seizure order in dongle case. [online]. Witney: Recycler Publishing & Events Ltd. Poslední revize 04. 12. 2015. Dostupný z WWW: <http://www.therecycler.com/posts/amazon-issued-seizure-order-in-dongle-case>.

IFI CLAIMS Patent Services, Google Inc. Process cartridge, electrophotographic image forming apparatus, and electrophotographic photosensitive drum unit US 8280278 B2  [online]. Dostupný z WWW: <http://www.google.com/patents/US8280278>.