Vývoj trhu tiskáren – Pantum raketově roste, Epson raketově padá

Společnost International Data Corporation (IDC) zveřejnila statistiku vývoje prodejů tiskáren a multifunkčních zařízení za druhé čtvrtletí roku 2022 a jeho porovnání s druhým čtvrtletím roku 2021.  Celosvětově se prodeje tiskáren a multifunkčních zařízení snížili o celých 3,9 procent.

 

 

Vývoj trhu tiskáren – celý sektor dodávek tiskáren výrazně padá
Celosvětové prodeje tiskáren padají, jeden výrobce však dosahuje obrovského nárůstu
Prodeje tiskáren meziročně poklesly o 20 %

 

 

Obrovský nárůst dodávek zaznamenala společnost Pantum (v České republice známé spíše jako Lexmark či Xerox). Globální dodávky se zvýšily o více než 100 000 kusů, téměř o 30 %. Pantum tak upevnil svou pozici pátého největšího globálního výrobce tiskáren.

Velmi se dařilo o společnosti Canon, která meziročně dodala o 400 000 kusů tiskáren více a zaznamenala tak růst v dodávek ve výši 10 %.

Obrovský propad dodávek zaznamenala společnost Epson, která dodala o celý 1 000 000 kusů tiskáren méně, což představuje v dodávkách tiskáren Epson celých 20,5 %.

Ostatní značky (Kyocera, Oki, Ricoh, a další) zaznamenávaly propad dodávek.

 

 

O IDC Trackers:
Produkty společnosti International Data Corporation (IDC) IDC Trackers poskytují přesné a včasné informace o tržní velikosti, podílech jednotlivých dodavatelů a dále poskytují prognózy pro stovky technologických trhů z více než 100 zemí celého světa. S využitím vlastních nástrojů a výzkumných procesů jsou produkty IDC Trakcers aktualizovány na pololetním, čtvrtletním a měsíčním základě. Výsledky sledování jsou doručovány klientům v uživatelsky přívětivých výsledcích programu Excel a on-line dotazovacích nástrojích. Více informací o IDC Trackers zde: https://www.idc.com/tracker/showtrackerhome.jsp

 

Autor:
Asociace renovátorů tonerů (ART)

 

Zdroj:
IDC. Worldwide Hardcopy Peripheral Shipments Contracted 3.9% Year Over Year in the Second Quarter of 2022, According to IDC. [online]. NEEDHAM, Mass.: IDC Research, Inc. Poslední revize 25. 08. 2022. Dostupný z WWW: <https://www.idc.com/getdoc.jsp?containerId=prUS49623122>.