Xerox se rozdělí na dvě samostatné společnosti

Xerox se po vzoru HP také rozdělí do dvou samostatných společností. První z nově vzniklých společností bude zajišťovat výrobu hardware, tedy zejména výrobu kancelářských laserových tiskáren, multifunkčních laserových tiskáren, skenerů, digitálních tiskových strojů a velkoformátových tiskáren, druhá z nově vzniklých společností bude poskytovat služby.

XeroxTowerHodnota nově vzniklé společnosti soustředěné na výrobu tiskáren a hardware bude 11 miliard USD (zhruba 270 miliard Kč), společnost soustředěná na poskytování služeb bude mít hodnotu 7 miliard USD (zhruba 170 miliard Kč). Xerox očekává, že rozdělení do dvou subjektů bude dokončeno do konce roku 2016. Současně s rozdělením do dvou firem v obou firmách proběhne „strategický program transformace“. Rozdělení do dvou společností schválilo vedení společnosti jednomyslně s odůvodněním, že obě cílové skupiny, tedy kupující hardwaru a kupující služeb, mají zcela rozdílné potřeby a vyžadují rozdílné přístupy. Oddělení obou cílových skupin ve dvou samostatných firmách umožní pružnější reakce a větší flexibilitu při prodeji hardwaru i služeb.

Ursula Burns, předsedkyně představenstva a generální ředitelka společnosti Xerox uvádí: „Xerox dnes přijal další z pozitivních kroků k zvýšení hodnoty pro akcionáře tím, že oznámil rozdělení do dvou silných, nezávislých, veřejně obchodovatelných společností. Tyto dvě společnosti budou v dobré pozici, aby dokázaly na dynamicky se měnících trzích využít existujících příležitosti, rozšířit marže a zvýšit podíl na trhu.“ Ursula Burns dále uvádí: „Jsem přesvědčena, že rozsáhlá strukturální revize, kterou jsme provedli v posledních několika měsících, přinesla správnou cestu vpřed pro naši společnost. Nyní budeme v pozici firmy připravené na úspěch a budeme realizovat náš plán rozdělení v co nejkratším časovém horizontu a zároveň se budeme nadále zaměřovat na dosažení stanovených cílů pro rok 2016“.

Do kompletního rozdělení Xeroxu bude i nadále působit jako jediná společnost, pro zaměstnance ani zákazníky do úplného rozdělení firem nedojde k žádné změně.
Nová společnost Technology Document
Firma bude i nadále globální leader v oblasti tisku, správy a outsourcingu dokumentů. V roce 2015 vygenerovat tento segment tržby přibližně v hodnotě 11 miliard USD (zhruba 270 miliard Kč).

Nová společnost Business Process Outsourcing (BPO)
Společnost bude pomáhat klientům zlepšit tok práce s využitím své odbornosti v řízení transakcí a uplatňování inovací pro automatizaci a zjednodušení obchodních procesů. V roce 2015 vygenerovat tento segment tržby přibližně v hodnotě 7 miliard USD (zhruba 170 miliard Kč), z toho více než 90% tvořili fixní, konstantní platby.

 

 

Autor:
Asociace renovátorů České republiky (CRRA)

 

Zdroj:
The Recycler. Xerox to split. [online]. Witney: Recycler Publishing & Events Ltd. Poslední revize 29. 01. 2016. Dostupný z WWW: <http://www.therecycler.com/posts/xerox-to-split>.

Xerox Corporation. Xerox to Separate into Two Market-Leading Public Companies Following Completion of Comprehensive Structural Review. [online]. Poslední revize 29. 01. 2016. Dostupný z WWW: <http://news.xerox.com/news/Xerox-to-separate-into-two-market-leading-public-companies>.

Wikimedia Commons, the free media repository. File:XeroxTower.JPG. [online]. St. Petersburg (Florida): Wikipedia Foundation. Poslední revize 23. 11. 2013. Dostupný z WWW: <https://commons.wikimedia.org/wiki/File:XeroxTower.JPG>.