Zisk výrobce tiskáren Ricoh za fiskální rok 2022 raketově vzrostl

Společnost zveřejnila své finanční výsledky za celý fiskální rok 2022 a zaznamenala nárůst provozního zisku o celých 97 %. Celkové tržby společnosti Ricoh vzrostly o 21,4 %. Růst zaznamenal jak segment prodeje hardwaru, tak segment prodeje softwaru a služeb.

 

 

Tržby společnosti Ricoh za celý rok byly 2 134,1 miliardy jenů (cca. 340 miliard Kč), což představuje meziroční nárůst o 21,4 %. Společnost Ricoh uvedla, že tržby a zisky rostly ve všech čtvrtletích.

Co se týče segmentu kancelářského tisku, Ricoh uvedl, že zlepšení dodávek produktů a logistiky pomohlo snížit počet nevyřízených objednávek. Společnosti Ricoh rostly tržby v oblasti tiskových a kopírovacích strojů velikosti A4 i A3. Tržby v oblasti softwaru rostly díky postupnému oživování poptávky.

Sortiment společnosti Ricoh zahrnuje velkoformátové kopírovací stroje, produkční tiskárny, stroje pro potisk textilu, interaktivní tabule, laserové kancelářské barevné i černobílé tiskárny velikosti A4 a větší, fotoaparáty a objektivy, dále software pro digitální pracoviště, správu finančních procesů, kybernetickou bezpečnost a cloudové služby.

 

Autor:
Asociace renovátoru tonerů (ART)

 

Zdroj:
Ricoh Company, Ltd. FLASH REPORT Year ended March 31, 2023 (Results for the Period from April 1, 2022 to March 31, 2023) [online]. Poslední revize 08. 05. 2023. Dostupný z WWW: <https://www.ricoh.com/-/Media/Ricoh/Sites/com/IR/financial_data/financial_result/data/35/q4_report.pdf>.