Canon nezpomaluje v boji proti prodejcům kompatibilních tonerů

Společnost Canon oznámila další z mnoha předběžných opatření vydaných okresním soudem v Düsseldorfu proti prodejcům kompatibilních tonerových kazet porušujících patentovou ochranu Canon.

Předběžné opatření je tentokrát vydáno proti společnosti Print-klex GmbH & Co. a jejímu generálnímu řediteli. Společnost vystupuje pod obchodními názvy „Print-klex“ a „123color“.

Předběžné opatření je založeno na porušení evropského patentu Canon EP 2087407 týkajícího se optického válce. Předběžný příkaz zakazuje společnosti Print-klex GmbH & Co., aby nabízela a distribuovala tonerové kazety chráněné tímto patentem. Společnost jej nabízel prostřednictvím portálů Amazon.de, Ebay.de či prostřednictvím vlastního internetového obchodu Print-klex.de.

 

 

Canon získal předběžné opatření proti Inbusco GmbH
Další předběžné opatření pro Canon v Německu
Opět další předběžné opatření pro Canon v Německu
Canon nepolevuje v boji proti porušovatelům patentů
Další vyhraný soudní spor Canonu s distributorem kompatibilních tonerových kazet

 

 

Stejně jako v předcházejících případech společnost Canon oznámila, že bude vymáhat dodržení tohoto rozhodnutí. Předpokládané je také vymáhání náhrady škody z porušení patentové ochrany.


Autor: Print-klex
 

Předběžné opatření navíc obsahuje nárok na vynucené ustanovení úřední správy, tonerové kazety byly předány soudnímu vykonavateli a to až do konečného vyřešení věci.

 

Patent je ke stažení zde:
https://www.spravnytoner.cz/wp-content/uploads/EP2087407-CZ.pdf

 

Registrace patentu v České republice je zde:
https://isdv.upv.cz/webapp/webapp.pts.det?xprim=2011330&lan=cs&s_majs=&s_puvo=&s_naze=&s_anot=

 

Patent EP 2 087 407:
https://register.epo.org/application?number=EP07860559&tab=main

 

Autor:
Asociace renovátoru tonerů (ART)

 

Zdroj:
Canon Inc. Canon obtains Preliminary Injunction against Print-klex GmbH & Co. KG and its Managing Director. [online]. Poslední revize 22. 02. 2019. Dostupný z WWW: <https://global.canon/en/news/2019/20190222-2a.html>.