Canon úspěšně uzavřel další patentový spor v Itálii

Okresní soud v Düsseldorfu nařízením číslo 4a O 75/18 vydal v roce 2018 předběžné opatření proti společnosti Alphaink S.r.l. a jejímu generálnímu ředitel, zakazující distribuci a prodej kompatibilních tonerových kazet porušujících patentovou ochranu společnosti Canon. Každé z dlouhé řady těchto předběžných opatřeních umožňuje společnosti Canon mimo další vymáhat náhradu škody, kterou utrpěla prodejem výrobků porušujících její patentovou ochranu a náhradu nákladů řízení.

Canon Inc. a Alphaink S.r.l. a její generální ředitel se dohodli vyřešit patentový spor podepsáním dobrovolné dohody o narovnání. Společnost Alphaink Srl touto dohodou mimo jiné přijala předběžné opatření Okresního soudu v Düsseldorfu číslo 4a O 75/18 a přiznala porušení německé části evropského patentu EP 2 087 407 B1 společnosti Canon.

 

 

Canon má další předběžný příkaz ve Španělsku a Německu
Canon získal další předběžný příkaz v Evropě
Okresní soud v Düsseldorfu vydal další předběžné opatření proti prodejci kompatibilních tonerů
Canon nezpomaluje v boji proti prodejcům kompatibilních tonerů
Canon získal předběžné opatření proti Inbusco GmbH

 

 

Alphaink S.r.l. se dobrovolně zavázala zdržet se vlastnění, výroby, dovozu, propagace a komercializace tonerových kazet pro laserové tiskárny obsahujících jednotku optického válce poháněnou hřídelí, určených pro použití v různých modelech laserových tiskáren HP a Canon v Itálii.Autor: Alphaink.it
 

Pokud jde o britskou část patentu EP 2 087 407 B1, Alphaink S.r.l. dobrovolně souhlasil, že se zdrží výroby, nabídky, uvedení do oběhu a/nebo dovozu a/nebo vlastnictví laserových tonerových kazet ve Velké Británii.

Společnost Alphaink S.r.l. se dále zavázala zaplatit společnosti Canon náhradu škody z již uskutečněného prodeje tonerových kazet. Další podrobnosti o dohodě o urovnání jsou důvěrné.

 

Patent je ke stažení zde:
https://www.spravnytoner.cz/wp-content/uploads/EP2087407-CZ.pdf

 

Registrace patentu v České republice je zde:
https://isdv.upv.cz/webapp/resdb.print_detail.det?pspis=EP/2087407&plang=CS

 

Patent EP 2 087 407:
https://register.epo.org/application?number=EP07860559&tab=main

 

Autor:
Asociace renovátoru tonerů (ART)

 

Zdroj:
Canon Inc. Canon announces conclusion of dispute with Alphaink S.r.l.. [online]. Poslední revize 30. 05. 2019. Dostupný z WWW: <https://global.canon/en/news/2019/20190530a.html>.