Canon úspěšně uzavřel spor s prodejci tonerů porušujících patenty v Rusku

V listopadu 2014 podala společnost Canon Inc. žalobu proti společnosti OOO Softtrade pro porušování patentu číslo 2467370 týkajícího se tonerových kazet. K porušení patentu mělo dojít u tonerů obchodní značky  „Hi-Black“, určených pro více modelů laserových tiskáren HP (patenty na tonery k laserovým tiskárnám HP vlastní společnost Canon Inc).
soud_kladivko_vahy
20. října 2015 společnost Canon Inc. oznámila úspěšné uzavření tohoto sporu. Soud ve svém rozhodnutí ze den 08. 09. 2015 uznal všechny nároky společnosti Canon Inc. Ve svém rozhodnutí soud zakázal společnosti ООО Softtrade prodávat tonerové kazety chráněné patentem 2467370, dále nařídil společnosti OOO Softtrade zničit na vlastní náklady již dovezené kazety porušující tento patent a zveřejnit náklady související s rozhodnutím soudu v úředním věstníku. V rozhodnutí soudu je dále určena odpovědnost za vzniklou škodu. Toto rozhodnutí již nabylo právní moci.

V Rusku se jedná již o druhý (alespoň pokud nám je známo) úspěšně vyhraný spor společnosti Canon Inc. s prodejci tonerů porušujících patenty. V únoru 2015 vyhrála společnost Canon Inc. spor ve věci stejného patentu s velmi významným prodejcem na ruském trhu – provozovatelem eshopu Xcom-shop.ru. Více informací o tomto sporu je v našem dřívějším článku: https://www.spravnytoner.cz/canon-dosahl-dohody-s-porusovatelem-patentu-i-v-rusku/.

 

Autor:
Asociace renovátorů České republiky (CRRA)

 

Zdroj:

Canon Inc. Canon files suit for enforcement of patent rights. [online]. Poslední revize 11. 11. 2014. Dostupný z WWW: <http://www.canon.com/news/2014/nov11e.html>.

Canon Inc. Canon announces conclusion of patent infringement dispute in Russia. [online]. Poslední revize 20. 10. 2015. Dostupný z WWW: <http://www.canon.com/news/2015/oct20e.html>.