Čína schválila dohodou o převzetí Sharpu Foxconnem

Společnost Sharp v tiskové zprávě oznámila, že ze strany všech příslušných orgánů pro ochranu hospodářské soutěže došlo ke schválení dohod o převzetí společnosti Sharp čínským výrobcem komponentů výpočetní techniky, společností Foxconn. Foxconn získal Sharp za částku 3,5 miliardy USD (zhruba 85 miliard Kč). Vlastní proces převzetí může být tímto schválením definitivně zahájen.

 

 

Oficiálně potvrzeno: Sharp a Foxconn potvrdili spojení
Sharp ve stále větších problémech

 

 

Foxconn je největší světový výrobce komponentů a součástek pro elektroniku a výpočetní techniku. V České republice vyrábí Foxconn více druhů počítačů, dále notebooky a servery či komponenty pro ukládání dat a řešení rozsáhlých sítí. Sharp je v České republice znám především jako výrobce audio vizuální techniky, významnou složkou výrobního portfolia Sharpu jsou i laserové tiskárny a kopírovací stroje založené na laserovém tisku.

Během tiskové konference konané při podpisu smluv mezi Sharpem a Foxconnem oznámil generální ředitel Foxconnu Terry Gou vizi Sharpu jako klíčového hráče v budoucí generaci chytrých spotřebičů včetně internetu věcí, budoucnost Sharpu v oblasti tiskových a kopírovacích zařízení v současné době není známa.

 

Autor:
Asociace renovátoru tonerů (ART)

 

Zdroj:
KOZO TAKAHASHI. Sharp Corporation. Notice regarding the completion of the examinations by the competition authorities concerning the issuance of new shares through third-party allotments. [online]. Poslední revize 11. 08. 2016. Dostupný z WWW: <http://www.sharp-world.com/corporate/ir/topics/pdf/160811-1.pdf>.

Foxcon CZ. Foxconn globálně. [online]. Dostupný z WWW: <http://www.foxconn.cz/foxconn-globalne>.

Foxcon CZ. CMMSG – Component Model Movement System Group. [online]. Dostupný z WWW: <http://www.foxconn.cz/czech/o-nas/foxconn-v-cr-2/cmmsg-2>.

Foxcon CZ. CNSBG – Communication Network Solutions Business Group. [online]. Dostupný z WWW: <http://www.foxconn.cz/czech/o-nas/foxconn-v-cr-2/cnsbg-2>.

Foxcon CZ. Foxconn Technology CZ, s.r.o. a Foxconn CZ s.r.o. v Kutné Hoře (CESBG – Cloud Enterprise Solution Business Group). [online]. Dostupný z WWW: <http://www.foxconn.cz/czech/o-nas/foxconn-v-cr-2/chimei-innolux>.

Sharp Electronics. Sharp Česká republika – Sharp. [online]. Dostupný z WWW: <http://www.sharp.cz>.

Reuters. Foxconn exec: Want to buy back Sharp’s headquarters in Osaka. [online]. New York: Thomson Reuters. Poslední revize 02. 04. 2016. Dostupný z WWW: <http://www.reuters.com/article/sharp-hon-hai-idUST9N16H04R>.

Fortune. It’s Official: Foxconn and Sharp Inked Their Deal. [online]. New York: Time Inc. Network. Poslední revize 02. 04. 2016. Dostupný z WWW: <http://fortune.com/2016/04/02/its-official-foxconn-and-sharp-inked-their-deal>.