Epson zahájil další soudní spory o náhradu škody s prodejci kompatibilních inkoustových náplní

Společnost Epson zahájila další soudní spory s dovozci a prodejci kompatibilních inkoustových kazet ve Spojených státech amerických. Spory se týkají tří společností, Epson žádá mimo jiné zamezení dalšího prodeje, náhradu vzniklé škody a náhradu nákladů řízení.

Společnost Epson podala žalobu o porušení patentu u amerického okresního soudu v New Yorku proti společnosti EZ Ink Inc., dodavatele náhradních inkoustů a tonerových kazet. Společnost Epson obviňuje společnosti EZ Ink Inc., že ​​porušila patent Spojených států č. 8,454,116, přičemž nabízené protiprávní výrobky představují inkoustové kazety určené pro použití v tiskárnách společnosti Epson.

O podání stížnosti ke Komisi pro mezinárodní obchod (International Trade Commission  – ITC) proti zmíněným společnostem jsme již informovali.

 

 

Společnost Epson podala další 3 stížnosti na prodejce kompatibilních inkoustů

 

 

Podle soudních dokumentů je firma označena jako „úmyslný porušovatel patentu společnosti Epson“ a dále je uváděno, že společnost EZ Ink Inc. porušuje dvě obecné vyhlášky o vyloučení vydané Komisí pro mezinárodní obchod (International Trade Commission  – ITC). Společnost Epson podala žalobu proti společnosti EZ Ink Inc. za účelem „navrácení peněžitých škod“, jakož i „za účelem předběžného a trvalého příkazu“ a za další úhradu dalších nákladů. Podle dokumentů společnost EZ Ink Inc. obviňuje z dovozu, nabízení k prodeji a prodejem inkoustových kazet, které porušují patent Spojených států č. 8,454,116. V důsledku toho společnost Epson tvrdí, že utrpěla a jsou jí nadále způsobovány značné škody“.

Další spor o porušení patentu je společností Epson zahájen proti dvěma společnostem, Try the INK LLC a InkPro2Day LLC. Spor se soustřeďuje na údajné porušení patentů společnosti Epson US 6,502,917 a dále patentu US 8,794,749. Epson obě společnosti označuje jako „úmyslné porušovatele patentů společnosti Epson“ „porušovatele obecných příkazů o vyloučení ITC (International Trade Commission  – ITC)“, přičemž „ITC již vydala příkaz Stop and Desist proti InkPro2Day“

 

Autor: InkPro2Day. Epson Desktop Printer Ink Cartridges.
 

Spor je zahájen u Okresního soudu Spojených států v Nevadě. Prodejci jsou obviněni z přímého i nepřímého porušení patentu, které spočívá ve „výrobě, použití, dovozu, nabízení k prodeji a prodeji“ inkoustových kazet, které porušují patenty společnosti Epson. Společnost Epson se v tomto případě pokouší o proces u soudní poroty, získání náhrady škody včetně náhrady přiměřených advokátních poplatků a dalších právních nákladů.

Společnost Epson uvádí, že soustředěná kampaň je zaměřena na ochranu duševního vlastnictví společnosti Epson a zajištění toho, aby legitimní prodejci mohli spravedlivě soutěžit o prodej spotřebního materiálu pro tiskárny Epson. Patentový spor je veden proti prodejcům a dovozcům, kteří používají neoprávněné obvody (tedy klony originálních čipů).

Patent US 6,502,917:
https://patents.google.com/patent/US6502917

Patent US 8,794,749:
https://patents.google.com/patent/US8794749

Patent US8454116B2:
https://patents.google.com/patent/US8454116B2

 

Autor:
Asociace renovátoru tonerů (ART)

 

Zdroj:
The Recycler. Epson’s patent infringement triplicate. [online]. Witney: Recycler Publishing & Events Ltd. Poslední revize 05. 03. 2018. Dostupný z WWW: <https://www.therecycler.com/posts/epsons-patent-infringement-triplicate/>.

The Recycler. Epson sheds new light on patent cases. [online]. Witney: Recycler Publishing & Events Ltd. Poslední revize 07. 03. 2018. Dostupný z WWW: <https://www.therecycler.com/posts/epson-sheds-new-light-on-patent-cases/>.