Eshop 123inkt ukončil svou existenci stejně arogantně, jako přistupoval k duševnímu vlastnictví

Společnost Digital Revolution, která porušovala prodejem kompatibilních tonerových kazet patentovou ochranu společnosti Samsung, ukončila po prohraném soudním sporu provoz eshopu 123inkt.nl. Před úplným ukončením činnosti se však ne eshopu objevilo vyjádření vůči Samsungu, ve kterém přijali prohru opravdu statečně.

 

123inkt odstavil eshop!
Samsung vyhrál patentový spor v Nizozemsku a získal obrovskou náhradu škody i seznam kupujících tonerů porušujících jeho patenty

 

 

Na konci obrázku jsou vidět povinně uveřejněné části rozsudku. Nad částí s uveřejněným rozsudkem je vyjádření k průběhu a závěrům soudního sporu. Samotné vyjádření je docela pikantní a podařilo se nám pořídit otisk obrazovky před ukončením provozu eshopu, po přeložení jej uveřejníme. Samotný rámeček s upoutávkou na text hodně vypovídá o obsahu.

 

Zdroj: Digital Revolution. 123inkt.nl. Homepage. Poslední revize 14. 12. 2016. Dostupný z WWW: <http://www.123inkt.nl>.

Zdroj: Digital Revolution. 123inkt.nl. Homepage. Poslední revize 14. 12. 2016. Dostupný z WWW: <http://www.123inkt.nl>.

 

„Gratulujeme Samsungu! Soudní cestou si prosadil zobrazení následující rektifikaci.
PS: přejeme Samsungu hodně štěstí s jejich explodujícími telefony a pračkami :)

Z tohoto vyjádření je vidět naprosté pohrdání prodejci patentovou ochranou a duševním vlastnictvím. Je to stejné, jako by se zloděj vysmíval těm, které předtím okradl. Porušování patentové ochrany za účelem dosahování zisku je úplně stejné, jako používání nelegálního softwaru k výdělečné činnosti a má být i obdobně trestáno. Z dalšího vyjádření plyne, že provozovatelé eshopu 123inkt si byli vědomi, že porušují patenty a přesto v protiprávním jednání pokračovali. Jejich vyjádření je stejně arogantní jako jejich PS.

 

Autor:
Asociace renovátoru tonerů (ART)

 

Zdroj:
Digital Revolution. 123inkt.nl. Homepage. Poslední revize 14. 12. 2016. Dostupný z WWW: <http://www.123inkt.nl>.