Generální ředitel společnosti HP Inc. k akvizici společnosti Samsung

Společnost HP Inc. realizovala v roce 2017 akvizici divize tiskáren společnosti Samsung Electronics Co., Ltd. v hodnotě 1,05 miliardy dolarů (zhruba 20 miliard Kč). Akvizicí získala společnost HP Inc. od společnosti Samsung mimo jiné více než 6500 patentů v oblasti tisku a výzkumné oddělení v oblasti laserového tisku. Generální ředitel a prezident společnosti HP Inc., Dion Weisler, poskytl rozhovor na téma této akvizice pro pořad Mad Money.

Jako klíčový přínos akvizice označil prezident a generální ředitel HP Inc. získání přístupu na trh v hodnotě 55 miliard dolarů (1,1 bilionu Kč). V současné době obsluhuje společnost HP zhruba polovinu trhu v hodnotě 110 miliard dolarů (2,2 bilionu Kč), akvizicí tak HP Inc. získává přístup k další velmi významné části trhu.

 

 

HP dokončil akvizici divize tiskáren společnosti Samsung
Samsung přenáší záruční servis a zákaznickou podporu tiskáren na společnost HP
Evropská komise povolila převzetí Samsung Printing Solutions Group firmou HP
Detailní informace ke spojení HP a Samsungu

 

 

HP Inc. se v současné době úspěšně vyvíjí, dosáhla „pátého po sobě jdoucího čtvrtletí s dvouciferným růstem“. Nejnovější finanční údaje zaznamenaly 15 procentní nárůst v oblasti obchodu s počítači a 14 procent růstu v tisku.

Rozhovor se dotkl i oblasti 3D tisku. Dion Weisler uvedl, že „3D tisk je jen otázkou kdy, otázka jestli vůbec nepřichází v úvahu“. Trh 3D tisku je na svém počátku, jeho hodnota je ve výši 5 miliard dolarů (100 miliard Kč), potenciál má zejména v oblasti výrobního průmyslu. „3D tisk přímo ve výrobních závodech přinese nižší potřebu zásob, zásobování typu právě včas, decentralizovanou výrobu, méně dopravy na celém světě, nižší náklady na vázaný kapitál.“ Hodnota takového trhu může být až ve výši 12 bilionů dolarů (240 bilionů Kč). Společnost HP Inc. má k dispozici vysoce patentovanou technologii, která umožňuje tisknout „desetkrát rychleji a za zlomek nákladů svých konkurentů“, uvedl Dion Weisler v rozhovoru.

 

Rozhovor je k vidění zde:
https://www.cnbc.com/2018/03/15/hp-inc-ceo-our-samsung-acquisition-opened-up-a-55-billion-market.html

 

Autor:
Asociace renovátoru tonerů (ART)

 

Zdroj:
HP Development Company, L.P. HP Inc. HP Completes Acquisition of Samsung Electronics Co., Ltd. Printer Business. [online]. Poslední revize 01. 11. 2017. Dostupný z WWW: <http://www8.hp.com/us/en/hp-news/press-release.html?id=2528332#.WhqawLbiZaT>.

GURDUS, ELIZABETH. CNBC. Mad Money by Jim Cramer. Our Samsung acquisition opened up a $55 billion market: HP Inc CEO. [online]. New Jersey: CNBC LLC. Poslední revize 15. 03. 2018. Dostupný z WWW: <https://www.cnbc.com/2018/03/15/hp-inc-ceo-our-samsung-acquisition-opened-up-a-55-billion-market.html>.