HP neočekávaně mění generálního ředitele

Společnost HP oznámila změnu na nejvyšší pozici. Stávající generální společnosti HP Inc., Dion Weisler oznámil, že 31. října 2019 odstoupí ze své pozice. Současně oznámil svého nástupce, kterým bude současný vedoucí divize tisku a zobrazování Enrique Lores.

Jak důvod odchodu Diona Weisler uvádí závažné zdravotní problémy v rodině, kvůli kterým se vrací zpět do rodné Austrálie. „Funkce generálního ředitele HP je vrcholem mé kariéry, chci poděkovat celému týmu za podporu, kterou mi dával.  Jsem neuvěřitelně hrdý na výsledky, kterých jsme dosáhli, jsem si jistý tím, kam jako společnost směřujeme.“ 

 

 

Dion Weiser bude spolupracovat s Loresem, aby zajistil bezproblémový přechod, a zůstane ve společnosti HP do ledna 2020. Poté bude Weisler nadále působit v představenstvu HP až do příštího výročního zasedání akcionářů.

Podle Diona Weislera je jeho nástupce, Enrique Lores „jedním z nejchytřejších lidí, které zná a má velkou důvěru v jeho schopnosti vést a inspirovat další kapitolu transformace a růstu HP.“

Během rozdělení společnosti Hewlett-Packard v roce 2015 byl Enique Lores klíčovým architektem jedné z největších a nejsložitějších podnikových oddělení v historii a úspěšně vedl kancelář pro správu oddělení. Byl nápomocen při transformaci nákladů společnosti HP a zároveň zjednodušil organizaci a vytvořil kapacitu pro investice do inovací.

Od roku 2015 působí Lores jako prezident společnosti HP Imaging, Printing and Solutions, která měla za fiskální rok 2018 příjmy přesahující 20 miliard USD (zhruba 400 miliard Kč) a v oblasti tisku trvale roste. Byl jedním ze strůjců akvizice společnosti HP a tiskové divize Samsung v roce 2017.

 

 

Generální ředitel společnosti HP Inc. k akvizici společnosti Samsung
HP dokončil akvizici divize tiskáren společnosti Samsung

 

 

Enique Lores působí ve společnosti HP již 30 let. „Příležitosti, které nás čekají, jsou obrovské a vyžadují po nás, abychom více než kdy jindy pokračovali v inovacích. Stále mě inspirují naši zákazníci, partneři a zaměstnanci, kteří přinášejí odvážné nápady na smysluplné inovace“.

 

Autor:
Asociace renovátoru tonerů (ART)

 

Zdroj:
HP Development Company, L.P. HP Inc. HP Announces CEO Succession. [online]. Poslední revize 22. 08. 2019. Dostupný z WWW: <https://investor.hp.com/news/press-release-details/2019/HP-Announces-CEO-Succession/default.aspx>.