Kyocera chce v letošním roce zvýšit míru renovací tonerových kazet o 64%

Kyocera chce zvýšit míru renovovatelnosti svých tonerových kazet. Z tohoto důvodů ke svému stávajícímu sytému sběru prázdných tonerových kazet přidává nový program, v rámci kterého jsou zajišťovány bezplatné dodávky a výběr boxů pro umísťování prázdných tonerových kazet. Kyocera nabízí dvě základní velikosti těchto boxu.

Kyocera_Document_Solutions_LogoJedná se o součást jednotného programu na podporu zpětného využití prázdných tonerových kazet a použitého papíru, který Kyocera průběžně zavádí v celé Evropě. Program v sobě zahrnuje nejen umístění boxů a svoz prázdných tonerových kazet z těchto boxů, ale i samotný návrh a řešení tonerových kazet s ohledem na dlouhou životnost jednotlivých komponentů tonerové kazety a schopnost renovovatelnosti tonerové kazety. Materiály použité u všech typu spotřebního materiálu Kyocera jsou pečlivě zvoleny. Zvláštní důraz je kladen na dlouhou životnost optického válce, vývojové a zapékací jednotky, které jsou díky dvé konstrukci s extra dlouhou životností v tiskárně umístěny samostatně a nejsou součástí tonerové kazety.

 

Kyocera spouští kampaň zaměřenou proti padělkům tonerových kazet

 

Zda bude tento systém zaveden i v České republice není z prohlášení Kyocery zřejmé, v České republice v současné době funguje více organizací pro sběr prázdných tonerových kazet. Jedná se například o projekt Sbirej-toner.cz, který je spojen s charitativní činností, kdy jsou tonerové kazety odevzdané do těchto boxů vykupovány renovátory tonerových kazet, získaný výtěžek z prodeje tonerových kazet pak putuje na charitativní účely.

Takahiro Sato, prezident Kyocera Document Solutions Europe BV vyjádřil své s novým projektem: „Úsilí zaměřené na sběr a recyklaci tonerových kazetové je součástí vize Kyocera v oblasti životního prostředí a umožňuje zákazníkům využívat technologie, aniž by ignoroval dopad na životní prostředí. Recyklace již existuje na většině území Evropy, ale náš nový konsolidovaný přístup znamená, že lze recyklovat ještě více. Doufáme, že jen v prvním roce zvýšíme míru recyklací tonerových kazet o 64%.

 

Autor:
Asociace renovátoru tonerů (ART)

 

Zdroj:
MARTIN TIM. Dealer Support. Kyocera boosts toner recycling programme. [online]. Romford: IMS Group LTD. Poslední revize 18. 05. 2016. Dostupný z WWW: <http://www.dealersupport.co.uk/news/products-and-services/machines-and-print/Kyocera-boosts-toner-recycling-programme/>.

Sbírej-toner.cz Jak se zapojit do projektu. [online]. Dostupný z WWW: <http://www.sbirej-toner.cz/cs/pages/jak-se-zapojit-do-projektu/>.

Wikimedia Commons, the free media repository. File:KDC Vertikal.jpg. [online]. St. Petersburg (Florida): Wikipedia Foundation. Poslední revize 28. 12. 2015. Dostupný z WWW: <https://commons.wikimedia.org/wiki/File:KDC_Vertikal.jpg>.