Lexmark okamžitě ukončil spolupráci s Ninestarem – dle prohlášení již má nového dodavatele

Spojené státy americké zakázaly dovoz čínského výrobce tiskáren, které byly na území Spojených států amerických prodávány mimo další i pod obchodním označením Lexmark. Senior viceprezidentka a obchodní ředitelka společnosti Lexmark nám odeslala dopis, ve kterém oznamuje okamžité ukončení spolupráce se společností Ninestar a popisuje dopady na dodávky společnosti Lexmark.

 

 

Spojené státy americké zakázaly dovoz 4. největšího světového výrobce tiskáren a jednoho z největších výrobců tonerů do USA

 

 

Lexmark
12. června 2023
Komu: Našim váženým zákazníkům a partnerům

Od: Melanie Hudson, senior viceprezidentka a obchodní ředitelka

Základním prvkem společnosti Lexmark jsou naše hodnoty. Jednou z těchto hodnot je integrita a naše schopnost transparentně komunikovat ve všech našich interakcích.

Dne 9. června oznámilo Americké ministerstvo vnitřní bezpečnosti (DHS) opatření k omezení vstupu zboží vyrobeného společností Ninestar Corp., jednoho z mnoha dodavatelů společnosti Lexmark, do Spojených států. Společnost Lexmark se o této akci dozvěděla po jejím zveřejnění.

Společnost Lexmark není spojena s akcí prováděnou DHS a není součástí zákazu. Nadále působíme jako nezávislá společnost se sídlem v Lexingtonu v Kentucky. Obvinění vznesená proti Ninestaru ze strany Forced Labour Enforcement Task Force (Pracovní skupina pro vymáhání nucené práce) jsou závažná a neodrážejí standardy, které požadujeme od našeho dodavatelského řetězce.

Přijali jsme okamžitá opatření k zastavení dodávek od společnosti Ninestar a jejích dotčených dceřiných společností do USA a nahrazujeme je jako dodavatele.

Protože jsme globální výrobce, který využívá strategii více zdrojů a regionální výrobní závody, pouze malá část naší výroby pochází od společnosti Ninestar a jejích dceřiných společností. Neočekáváme, že by tato objednávka významně narušila obchodní činnost.

Jsme odhodláni zajistit, aby všichni dodavatelé Lexmark dodržovali nejvyšší standardy souladu, bezpečnosti a sociální odpovědnosti. Naše pracovní praktiky – včetně členství a účasti v Responsible Business Alliance (RBA) – jsou navrženy tak, aby aktivně identifikovaly, předcházely a odrazovaly porušování lidských práv ve všech formách, včetně, ale nejen, nucené práce.

Ujišťujeme vás, že podnikáme kroky ke zmírnění této vážné situace. Budeme vás informovat.

Děkuji.
S pozdravem Melanie Hudsonová