Město Los Angeles zakázalo prodej a dovoz jednorázových kompatibilních tiskových kazet

Město Los Angeles odhlasovalo a schválilo rozhodnutí, na základě kterého musí do své legislativy zapracovat v roce 2022 takové opatření, které zakáže dovoz a prodej jednorázových, nově vyrobených kazet do tiskáren z důvodu nemožnosti jejich renovace, tedy jejich negativního dopadu do životního prostředí.

Podle organizace Energy Central se ročně na skládkách v USA vyhodí přes 375 milionů náplní do tiskáren, což vytváří obrovské množství zcela zbytečného plastového odpadu. Dovážené jednorázové kazety třetích stran (kompatibilní tiskové kazety) spotřebovávají přírodní zdroje a během výrobního procesu uvolňují skleníkové plyny. Při výrobě průměrné tonerové kazety se uvolní přibližně 4,8 kg CO2 a spotřebuje více než tři litry ropy.

Americký průmysl renovace tiskových kazet se objevil v 80. letech 20. století v reakci na problém s odpadem z tiskových kazet vytvořeným výrobci originálních tiskových kazet (OEM). Subjekty v tomto odvětví se primárně soustředily na hledání účinných způsobů recyklace použitých tiskových kazet a snížení negativního dopadu na životní prostředí.

 

Rezoluce města Los Angeles (lokální kopie – Los_Angeles_21-0002-S173_CAF_3-29-22)
Oficiální akce městské rady Los Angeles (lokální kopie – Los_Angeles_21-0002-s173_reso_09-29-21)

 

Rozšíření online nakupování umožnilo zámořským (převážně čínským) výrobcům zaplavit americký trh kazetami na jedno použití, které se prodávají přímo spotřebitelům. Podle Planet Green, amerického výrobce tiskových kazet, tyto kazety podkopávají repasované kazety a zároveň znehodnocují použité kazety OEM do té míry, že nejsou nákladově efektivní pro recyklaci.

„Výzva, kterou představují jednorázové tiskové kazety pro renovační trh ve Spojených státech z hlediska životního prostředí je alarmující,“ řekl člen rady John Lee z městského obvodu Los Angeles.

Město Los Angeles svým rozhodnutím reaguje na petici renovátora Planet Green, ve které její signatáři požadují zákaz dovozu tiskových kazet na jedno použití. Cílem petice je i vzdělávat veřejnost a získat její podporu pro státní a federální akci. Planet Green věří, že zákaz by účinně snížil množství plastového odpadu a obnovil kdysi prosperující americký průmysl výroby kazet do tiskáren.

 

 

V USA vznikla petice proti dovozu kompatibilních tiskových kazet

 

 

„Spuštění této petice snad přitáhne pozornost k této krizi,“ uvedl Sean Levi, majitel Planet Green. „Zjistili jsme, že zákonodárci a ekologické skupiny si nejsou vědomi hrozby, kterou kompatibilní tiskové kazety představují pro životní prostředí a americký renovační a recyklační průmysl.“

 

Podrobné informace jsou uvedeny zde: https://doorstepink.com/pages/ban-imported-non-recyclable-printer-cartridges

 

Petici je možné podepsat zde:
https://www.change.org/p/protect-our-environment-by-supporting-u-s-remanufacturing

 

Autor:
Asociace renovátoru tonerů (ART)

 

Zdroj:
EINPRESSWIRE. The City of Los Angeles Passes a Resolution to Ban the Import and Sale of Single-Use Printer Cartridges. [online]. Poslední revize 12. 04. 2022. Dostupný z WWW: <https://www.einpresswire.com/article/567896134/the-city-of-los-angeles-passes-a-resolution-to-ban-the-import-and-sale-of-single-use-printer-cartridges>.