Předsedkyně představenstva HP Inc. Meg Whitman odstoupila

Společnost HP Inc. oznámila, že dne 26. července 2017 byl zvolen jako nový předseda představenstva HP Inc. Chip Bergh. Dosavadní předsedkyně představenstva, Meg Whitman zastávala tuto funkci od samotného vzniku společnosti HP Inc. v roce 2015, která vznikla rozdělením společnosti Hewlett-Packard Co. na dvě samostatné společnosti – HP Inc., produkující především tiskárny a výpočetní techniku, pod značkou HP a původním logem společnosti a dále firmu působící pod původním názvem společnosti, Hewlett-Packard Enterprise se zaměřením na software, ukládání dat a podporu řízení podniků.

 

 

Meg Whitman vstoupila do správní rady Hewlett-Packard Co. v lednu 2011. Ve stejném roce, 22. září 2011 pak byla jmenována do funkce generální ředitelky. Jedno z hlavních přijatých rozhodnutí bylo zachování a opětovné zapojení firmy do podnikání v oblasti počítačů a hardware, kdy její předchůdce oznámil, že uvažuje o ukončení této činnosti. Po rozdělení Hewlett-Packard Co. se stala generální ředitelkou nově vzniklé společnosti Hewlett-Packard Enterprise a dále předsedkyní představenstva HP Inc. Ještě před jejím odvoláním z pozice předsedkyně představenstva HP Inc. se vyrojila řada spekulací o setrvání ve funkci generální ředitelky Hewlett-Packard Enterprise. Tyto spekulace však jednoznačně dementovala: „Takže to řeknu co nejjasněji. Jsem plně oddaná HPE a plánuji zůstat výkonnou ředitelkou společnosti. Je toho ještě hodně k udělání v HPE a já nikam neodejdu“.

 

 

HP se rozdělí na dvě společnosti
Hewlett-Packard Enterprise se bude dále rozdělovat

 

 

Dion Weisler, prezident a generální ředitel společnosti HP na tiskové konferenci poděkoval Meg Whitman za odvedenou práci. „Velmi se těším na úzkou spolupráci s Chipem jako naším novým předsedou se kterým povedeme HP do budoucnosti.“

Chip Bergh působí na pozici „Lead Independent Director“ představenstva HP Inc. od března 2017. Od září 2011 zastává funkci předsedy a výkonného ředitele společnosti Levi Strauss & Co. Předtím pracoval 28 let ve společnosti Procter&Gamble v celé řadě výkonných pozic včetně řízení podnikání ve více regionech po celém světě. Jeho poslední role v Procter&Gamble byla jako prezident společnosti. „Mám hlubokou úctu k Meg, Dionovi a celé skupině HP a vedoucímu týmu a je mi ctí zastávat tuto důležitou roli, protože HP zrychluje inovační program. Máme různorodé špičkové představenstvo a jsme v dobrém postavení, abychom mohli akcionářům i nadále zvyšovat dlouhodobou hodnotu.“

 

Autor:
Asociace renovátoru tonerů (ART)

 

Zdroj:
HP Development Company, L.P. Meg Whitman Steps Off HP Inc. Board of Directors; Company Appoints Chip Bergh as New Board Chairman. [online]. Poslední revize 26. 07. 2017. Dostupný z WWW: <http://www8.hp.com/us/en/hp-news/press-release.html?id=2503872>.

The New York Times. ISAAC, Mike. Uber’s Next C.E.O.? Meg Whitman Says It Won’t Be Her. [online]. New York: The New York Times Company. Poslední revize 27. 07. 2017. Dostupný z WWW: <https://www.nytimes.com/2017/07/27/technology/ubers-next-ceo-meg-whitman-says-it-wont-be-her.html>.

Wikipedia: the free encyclopedia. Meg Whitman. [online]. St. Petersburg (Florida): Wikipedia Foundation. Poslední revize 01. 08. 2017. Dostupný z WWW: <https://en.wikipedia.org/wiki/Meg_Whitman>.

WOLF, Karel. IZBIZ. Rozdělení HP? Nápad už tu jednou byl, komu ale může skutečně prospět?. [online]. Lidice: Nitemedia s.r.o. Poslední revize 08. 10. 2014. Dostupný z WWW: <http://www.itbiz.cz/clanky/rozdeleni-hp-napad-uz-tu-jednou-byl-komu-ale-muze-skutecne-prospet>.