Společnost Canon uzavřela německý patentový spor

Společnost Canon získala v říjnu roku 2017 předběžné opatření proti společnosti JT Company UG (haftungsbeschränkt) a jejímu výkonnému řediteli Juriji Tkaciovi z důvodu porušení německé části evropského patentu EP 2 087 407 při nabídce a distribuci laserových tonerových kazet obsahujících optické válce prostřednictvím portálu Amazon.de.

Společnost JT Company UG nabízela kompatibilní tonerové kazety porušující patentovou ochranu Canon prostřednictvím portálu Amazon.de i prostřednictvím vlastního internetového obchodu pod obchodním názvem Toner.Expert.

 

 

Canon má další předběžné opatření proti německému prodejci kompatibilních tonerů

 

 

Nyní společnost Canon v tiskové zprávě oznámila, že došlo k vyřešení patentového sporu podepsáním dohody o vypořádání, tedy mezi společností Canon a JT Company UG a jejím generálním ředitelem nedojde k soudnímu sporu, obě strany se dohodli na řešení bez soudního sporu.

Společnost JT Company UG mimo jiné přijala předběžný příkaz (docket č. 4a O 111/17) Okresního soudu v Düsseldorfu založeném na porušení německé části evropského patentu EP 2 087 407 B1 společnosti Canon jako konečný a závazný. Společnost tak přiznává porušení patentů a ukončuje prodej těchto tonerových kazet.

Je možné předpokládat, že JT Company UG musí společnosti Canon uhradit náhradu škody z porušení patentové ochrany a náhradu nákladů vymáhání patentové ochrany, obdobně jako v jiných podobných případech, další podrobnosti o dohodě o vypořádání jsou však důvěrné.

 

Patent EP 2 087 407:
https://register.epo.org/application?number=EP07860559&tab=main

 

Autor:
Asociace renovátoru tonerů (ART)

 

Zdroj:
Canon Inc. Canon announces conclusion of dispute with JT Company UG (haftungsbeschränkt). [online]. Poslední revize 23. 01. 2018. Dostupný z WWW: <http://global.canon/en/news/2018/20180123a.html>.