Společnosti Deason a Icahn vlastnící 15 procent Xeroxu podali žalobu kvůli převzetí firmou Fuji

Na konci ledna 2018 došlo ke schválení sloučení společností Fuji Xerox Co., Ltd. a Xerox Corporation, kdy nový Fuji Xerox se stal konsolidovanou dceřinou společností společnosti FUJIFILM Holdings Corporation. Společnost FUJIFILM Holdings Corporation bude nově vlastnit 50,1% podílu společnosti.

 

 

Společnost Fujifilm ovládla Xerox

 

 

Společnosti Deason a Icahn, kteří společně vlastní 15 procent Xeroxu, vedly během roku 2018 nepřetržitou kampaň proti generálnímu řediteli společnosti Xerox Jeffu Jacobsonovi, ve které odsuzovaly dohodu o spojení i samotného generálního ředitele a vytvářely snahu o úplné jmenování nové správní rady. Nyní došlo ze strany těchto společností k podání soudní žaloby na generálního ředitele společnosti Xerox Jeffa Jacobsonova a správní radu. Důvodem je zpochybnění způsobu převzetí Xeroxu ze strany Fuji. Soudní spor byl přinesen na Nejvyšší soud v New Yorku.

 


Autor: Fuji Xerox
 

Robert Heegan, předseda společnosti Xerox, odmítl obvinění: „Generální ředitel společnosti Xerox Jeff Jacobson byl plně oprávněn zapojit se do diskuse s Fujifilm a Fuji Xerox o navrhované kombinaci obou společností.“ Dodal, že soudní řízení společnosti Deason „narušuje mnoho skutečností týkajících se navrhované kombinace s Fuji Xerox.“

 

Autor:
Asociace renovátoru tonerů (ART)

 

Zdroj:
The Recycler. Deason files lawsuit against Xerox CEO. [online]. Witney: Recycler Publishing & Events Ltd. Poslední revize 16. 04. 2018. Dostupný z WWW: <https://www.therecycler.com/posts/deason-files-lawsuit-against-xerox-ceo/>.