Vývoj trhu tiskáren – Pantum stále extrémně roste, HP padá

Společnost International Data Corporation (IDC) zveřejnila statistiku vývoje celosvětových dodávek tiskáren a multifunkčních zařízení za třetí čtvrtletí roku 2022 a jeho porovnání s druhým třetím roku 2021.  Celosvětově se dodávky tiskáren a multifunkčních zařízení zvýšili o celých 1,2 procent.

 

 

Vývoj trhu tiskáren – Pantum raketově roste, Epson raketově padá
Vývoj trhu tiskáren – celý sektor dodávek tiskáren výrazně padá
Celosvětové prodeje tiskáren padají, jeden výrobce však dosahuje obrovského nárůstu
Prodeje tiskáren meziročně poklesly o 20 %

 

 

Téměř 10% meziroční propad v dodávkách zaznamenala společnost HP Inc. U společnosti HP Inc. se nejedná o krátkodobí výkyv, ale spíše trend, stejně jako u společnosti Canon, která naopak své prodeje tiskáren delší dobu posiluje.


 

Společnosti Epson se povedlo zpomalit trend propadu dodávek, když zaznamenala meziroční propad o 2,9 %.

Naopak více čtvrtletí za sebou posiluje Brother.

Trvalým rekordmanem v růstu dodávek je čínský výrobce laserových tiskáren Pantum,  který ve čtvrtém čtvrtletí roku 2021 sesadil z páté pozice největších světových výrobců tiskáren japonského výrobce Kyocera. V meziročním srovnání třetího čtvrtletí roku 2021 a 2022 bylo na trh dodáno o téměř 79 % více tiskáren Pantum.


 

O IDC Trackers:
Produkty společnosti International Data Corporation (IDC) IDC Trackers poskytují přesné a včasné informace o tržní velikosti, podílech jednotlivých dodavatelů a dále poskytují prognózy pro stovky technologických trhů z více než 100 zemí celého světa. S využitím vlastních nástrojů a výzkumných procesů jsou produkty IDC Trakcers aktualizovány na pololetním, čtvrtletním a měsíčním základě. Výsledky sledování jsou doručovány klientům v uživatelsky přívětivých výsledcích programu Excel a on-line dotazovacích nástrojích. Více informací o IDC Trackers zde: https://www.idc.com/tracker/showtrackerhome.jsp

 

Autor:
Asociace renovátorů tonerů (ART)

 

Zdroj:
IDC. Worldwide Hardcopy Peripherals Shipments Increased 1.2% Year Over Year in the Third Quarter of 2022, According to IDC Tracker. [online]. NEEDHAM, Mass: IDC Research, Inc. Poslední revize 01. 12. 2022. Dostupný z WWW: <https://www.idc.com/getdoc.jsp?containerId=prUS49921422>.