Xerox projde hlubokou restrukturalizací s cílem ušetřit 2,4 miliardy USD

Společnost Xerox projde v následujících třech letech hlubokou restrukturalizací, jejímž cílem je úspora nákladů ve výši 2,4 miliardy USD (zhruba 60 miliard Kč) úspor napříč všemi segmenty. Prvním krokem v této restrukturalizaci je rozdělení Xeroxu do dvou samostatných firem. První z firem se bude zabývat výrobou tiskáren, kopírovacích strojů, digitálních tiskových strojů a souvisejícího hardware, druhá ze společností se bude zabývat poskytováním služeb.

 

Xerox se rozdělí na dvě samostatné společnosti

 

XeroxTowerRestrukturalizační program v sobě již zahrnuje probíhající činnosti dílčích transformačních iniciativ s cílem úspory 600 miliónů USD (zhruba 1,4 miliardy Kč). Xerox očekává, že díky probíhajícímu procesu restrukturalizace dojde v roce 2016 k úspoře ve výši 700 miliónů USD (zhruba 1,7 miliardy Kč).

Dnes zahajujeme jádro a podstatu celé strategické transformace, měníme a zlepšuje způsob, jakým realizujeme naše podnikání,“ uvádí Ursula Burns, předsedkyně představenstva a generální ředitelka společnosti Xerox v souvislosti s rozdělením Xeroxu do dvou společností a následnou restrukturalizací. „Jako součást tohoto procesu (rozdělení) jsme vytvořili plán realizace kumulovaného snížení nákladů o 2,4 miliardy USD v příštích třech letech. Dala jsme pokyn našim týmům, aby okamžitě zahájili práci na zvýšení efektivity potřebné k dosažení našeho cíle“.

Xerox v současné době podniká  v 180 zemích světa a zaměstnává více než 140.000 pracovníků.

Probíhající restrukturalizace je patrna i v České republice. V úvodu roku 2016 došlo k přestěhování XEROX CZECH REPUBLIC s.r.o. z budovy Atrium Flora, která je vybudována přímo na zastávce metra Flora na rohu Vinohradské a Jičínské ulici v Praze 3 do prostor BBC Centra na Praze 4.

 

Autor:
Asociace renovátorů České republiky (CRRA)

 

Zdroj:
The Recycler. Xerox to split. [online]. Witney: Recycler Publishing & Events Ltd. Poslední revize 29. 01. 2016. Dostupný z WWW: <http://www.therecycler.com/posts/xerox-to-split>.

Xerox Corporation. Xerox to Separate into Two Market-Leading Public Companies Following Completion of Comprehensive Structural Review. [online]. Poslední revize 29. 01. 2016. Dostupný z WWW: <http://news.xerox.com/news/Xerox-to-separate-into-two-market-leading-public-companies>.

Wikimedia Commons, the free media repository. File:XeroxTower.JPG. [online]. St. Petersburg (Florida): Wikipedia Foundation. Poslední revize 23. 11. 2013. Dostupný z WWW: <https://commons.wikimedia.org/wiki/File:XeroxTower.JPG>.