Brother slaví 15 let renovací vlastních tiskových kazet na Slovensku

Renovační závod Brother na Slovensku slaví 15 let od svého otevření. Slovenská továrna je největší ze čtyř renovačních zařízení Brother. Celkem všechny renovační závody Brother ročně renovují více než 2,6 milionu tiskových kazet, jak tonerových tak inkoustových. Každý rok se tak díky opětovnému použití tiskových kazet ušetří tolik odpadu, kolik by stačilo k naplnění tří olympijských bazénů.

 

 

Brother začíná pro své kazety používat renovovatelné čipy!
Tonerové kazety Armor budou certifikovány environmentálním štítkem ETIRA
Nová certifikace řádně renovovaných tonerových kazet

 

 

Závod Brother Industries Slovakia byl uveden do provozu v roce 2007, za 15 let provozu bylo v tomto závodu renovováno více než 18 milionů tiskových kazet.

 

 

Slovenský závod Brotheru odebírá prázdné tiskové kazety, kontroluje jejich stav, vyměňuje opotřebované díly, přičemž ponechává původní vnější plastové tělo kazety. Přitom se znovu použije 80 % původního materiálu a zbytek se recykluje a použije k výrobě dalších produktů Brother.

Z pohledu výrobního procesu se jedná o naprosto klasický způsob renovace, jaký provozují například renovátoři Armor či KMP Bürotechnik. Jediný rozdíl je v označování produktu, zatímco tiskové kazety renovované přímo Brotherem jsou prodávány společně s novými a spotřebitel nepozná, zda se jedná o zcela nově vyrobenou kazetu nebo kazetu renovovanou, v případě výrobců třetích stran jsou kazety označované a prodávané přímo jako řádně renovované.

 

Autor:
Asociace renovátoru tonerů (ART)

 

Zdroj:
Brother Industries, Ltd. BROTHER INDUSTRIES (SLOVAKIA) Factory Certified Carbon Neutral. [online]. Poslední revize 27. 06. 2022. Dostupný z WWW: <https://global.brother/en/news/2022/220627carbonneutral>.

The Recycler. Brother’s European remanufacturing facility celebrates milestones. [online]. Witney: Recycler Publishing & Events Ltd. Poslední revize 15. 06. 2022. Dostupný z WWW: <https://www.therecycler.com/posts/brothers-european-remanufacturing-facility-celebrates-milestones/>.