Canon uzavřel další spor s prodejcem kompatibilních tonerů v Německu

Společnost Canon je velmi aktivní ve vymáhání patentové ochrany svých tonerových kazet v Německu, kde získává velké množství předběžných opatření, zakazujících prodej kompatibilních tonerových kazet chráněných patenty Canon.

Jednou ze společnostní, proti které bylo dříve vydáno předběžné opatření, je společnost obchodující pod názvem New Time Trade Company (NTT).

Předběžné opatření udělil Okresní soud v Düsseldoru pro porušení německé části evropského patentu EP 2 087 407, který chrání mimo jiné tonerovou kazetu HP CE255A.

 

 

Canon získal další předběžné opatření proti prodejci kompatibilních tonerů v Německu
Společnost Canon získala další předběžné opatření v Německu
Canon je jednou z nejvíce aktivních firem v oblasti získávání patentů
Společnost Canon získala další předběžné opatření v Německu
Společnost Canon uzavřela německý patentový spor

 

 

Předběžné opatření je velmi rychlé opatření k zamezení činnosti, není trvalým výsledkem. Canon po vydání předběžného opatření vede se společnosti, proti kterým je vydáno, další spor. Společnost Canon nyní oznámila, že dosáhla dohody o vypořádání tohoto sporu.

Podmínky narovnání bohužel nejsou známi a jsou důvěrné, je však možné přepokládat, že společnost New Time Trade Company (NTT) bude muset vyjma ukončení prodeje i nahradit vzniklou škodu z porušování patentové ochrany a náklady právního řízení, jako v jiných obdobných případech. Dohodnuté řešení je konečné a závazné.

 

Patent EP 2 087 407:
https://register.epo.org/application?number=EP07860559&tab=main

 

Autor:
Asociace renovátoru tonerů (ART).

 

Zdroj:
Canon Inc. Canon announces conclusion of dispute with N.T.T. New Time Trade GmbH. [online]. Poslední revize 28. 08. 2018. Dostupný z WWW: <https://global.canon/en/news/2018/20180828a.html>.

Canon Inc. Canon announces the grant of a preliminary injunction for patent infringement in Germany against New Time Trade GmbH. [online]. Poslední revize 19. 12. 2017. Dostupný z WWW: <http://global.canon/en/news/2017/20171219a.html>.