Canon vyhrál další odškodnění za porušení patentu v Německu

V únoru roku 2019 získala společnost Canon Inc. předběžné opatření proti společnosti Doree Supplies BV, která prodávala kompatibilní tonerové kazety pod názvem „Appletoner“ porušující patentovou ochranu Canon. Předběžné opatření zakázalo prodej a distribuci těchto tonerových kazet. Společnost Canon na základě tohoto rozhodnutí vymáhala náhradu škody.

Nyní došlo k rozhodnutí v řízení o náhradě škody. Společnost Canon Inc. oznámila, že okresní soud v Düsseldorfu vydal rozsudek v řízení o porušení německé části evropského patentu Canon EP 1 977 289 B1 proti nizozemské společnosti Doree Supplies BV podnikající jako „Appletoner“ a jejímu generálnímu řediteli. Žalovaní uznali všechny nároky uplatněné společností Canon.

 

 

Canon získal předběžné opatření proti prodejci kompatibilních tonerů za další patent
Další evropský soud vydává předběžné opatření z porušení patentové ochrany Canonu
Canon má další předběžné opatření proti prodejci kompatibilních tonerů v Itálii
Canon vítězně uzavřel patentový spor s provozovatelem eshopu Starlet24.de
Canon úspěšně uzavřel další patentový spor v Itálii

 

 

Podle rozhodnutí je společnosti Doree Supplies BV a jejímu výkonnému řediteli mimo jiné zakázáno nabízet k prodeji a distribuovat tonerové kazety chráněné patentem Canon a dále zaplatit náhradu škody společnosti Canon Inc. Výše náhrady škody bohužel známa není.

Společnost Canon dodala, že je i nadále odhodlána usilovat o vymáhání práva vůči těm, kteří nerespektují duševní vlastnictví společnosti Canon.

 

Patent je ke stažení zde:
Patent EP2087407 – překlad do českého jazyka

Registrace patentu v České republice je zde:
https://isdv.upv.cz/webapp/webapp.pts.det?xprim=2011330&lan=cs&s_majs=&s_puvo=&s_naze=&s_anot=

 

Patent EP 2 087 407:
https://register.epo.org/application?number=EP07860559&tab=main

 

Autor:
Asociace renovátoru tonerů (ART)

 

Zdroj:
Canon Inc. Canon Announces Judgement of Acceptance Against Doree Supplies B.V. and its Managing Director of District Court Düsseldorf. [online]. Poslední revize 17. 06. 2020. Dostupný z WWW: <https://global.canon/en/news/2020/20200617-3a.html>.