Canon žaloval Katun za poručení patentové ochrany tonerů pro kopírky

Společnost Canon zahájila řízení proti společnostem GPI a Katun kvůli porušení patentu „056“ společnosti Canon, který se týká spotřebního materiálu pro tiskárny široce používaného v zařízeních Canon imageRUNNER. Zařízení imageRUNNER je ucelená řada kancelářských a poschoďových laserových tiskáren.

V pondělí 22. srpna 2022 podala společnost Canon žalobu o porušení patentu proti General Plastic Industrial Co. Ltd (GPI) a jejich dceřiné společnosti Katun Corporation (Katun) u okresního soudu Spojených států pro okres Minnesota.

 

 

Canon dokázal vyhrát patentový spor s výrobcem kompatibilních tonerových kazet i v Číně
Canon vítězně uzavřel další patentový spor v Rusku
Canon vyhrál další evropský patentový spor, porušovatel patentu platí škodu
Canon podává žaloby a předběžná opatření na 26 výrobců, dovozců a prodejců tonerů
Canon vyhrál další odškodnění za porušení patentu v Německu

 

 

Důvodem podání žaloby je porušení patentu USA č. 11 392 056 (dále jen „patent ‚056“) s názvem „Kontejner pro optický válec a systém zásobování optického válce“, který byl vydán společnosti Canon 19. července tohoto roku 2022. Tedy žaloba přišla bezprostředně po získání patentu společností Canon, ačkoliv spotřební materiál třetích stran byl již na trhu umístěn.

 

 

Společnost Canon tvrdí, že GPI a Katun dovážely a prodávaly „neautorizované“ zásobníky toneru pro použití v jednom nebo více kopírovacích strojích Canon ve Spojených státech a podle společnosti Canon porušují zásobníky toneru jeden nebo více nároků patentu „056“.

Canon se domáhá soudního řízení u poroty a rozsudku, že GPI a Katun porušily patent „056“, náhrady škody společnosti Canon za porušení patentu „056“, náhrady zvýšené škody za „úmyslné, svévolné a záměrné porušení, spolu s úroky a právními náklady společnosti Canon.“

 

Autor:
Asociace renovátoru tonerů (ART)

Zdroj:
The Recycler. Canon sues GPI and Katun. [online]. Witney: Recycler Publishing & Events Ltd. Poslední revize 24. 08. 2022. Dostupný z WWW: <https://www.therecycler.com/posts/canon-sues-gpi-and-katun/>.