Dell ukončí prodej tiskáren

Dell v posledních letech prochází zásadní proměnou svého podnikání. Během roku 2013 došlo k zahájení stažení Dellu z burzy a úplnému ovládnutí společnosti investory sdruženými v investičním fondu Silver Lake Partners a jejím zakladatelem a výkonným ředitelem Michaelem Dellem. Stažení z burzy a převzetí Dellu soukromími investory má za cíl proměnu společnosti z výrobce výpočetní techniky k poskytovateli technologií a služeb datových center. Michael Dell proklamuje, že Dell má jasnou dlouhodobou vizi přerodu společnosti, na kterou by akcionáři sledující krátkodobé zisky neměli dostatečnou trpělivost. Dalším krokem při změně společnosti byl odkup EMC vytvářející software a poskytující služby v oblasti datových služeb, cloudu a virtualizace.

Před zahájením procesu integrace Dellu a EMC do jedné firmy se Dell rozhodl ukončit prodej tiskáren. V současné době Dell disponuje uceleným portfoliem laserových tiskáren pro černý i barevný tisk. Ukončení prodeje se zatím týká regionů EMEA (Evropa, Střední východ a Afrika), Asie, Pacifiku a Japonska.

Z informací společnosti Dell neplyne, že ukončení prodeje souvisí s převzetím tiskáren Samsung společností HP, ale je možné toto předpokládat, protože stávající tiskárny Dell přeznačované tiskárny právě od Samsungu. V minulosti Dell nabízel tiskárny vycházející ze strojů Lexmark, kterého v letošním roce odkoupil výrobce díly pro renovace tonerových kazet Apex.

 
HP kupuje výrobu tiskáren Samsung za částku přesahující miliardu dolarů
Apex Technology definitivně kupuje Lexmark

 
Prodej tiskáren bude ukončen během roku 2016, podpora tiskáren bude nadále pokračovat, stejně jako servis a prodej náhradních dílů a to až do roku 2021. Stejně tak by měl pokračovat i prodej tonerových kazet do stávajícího portfolia laserových tiskáren. Tato doba vycházejí z prodloužené 5 leté záruky, kterou Dell nabízí.

 

Autor:
Asociace renovátoru tonerů (ART)

 

Zdroj:
GILBERTSON, Stuard. ConsiderIt. Dell ditch their printer line. [online]. Edinburgh: Consider IT Limited. Poslední revize 19. 09. 2016. Dostupný z WWW: <http://www.considerit.co.uk/blog/in-other-news/dell-ditch-their-printer-line>.

MARTIN, J. Alexander. The Register. Want a Dell printer? Unlucky – they’ve just stopped selling them. [online]. Southport: Situation Publishing Limited. Poslední revize 19. 09. 2016. Dostupný z WWW: <http://www.theregister.co.uk/2016/09/19/dell_quit_printer_business/>.

EDWARDS, John. Investopedia. Dell Stock Doesn’t Exist. Here is Why. [online]. New York: Investopedia, LLC. Poslední revize 09. 11. 2015. Dostupný z WWW: <http://www.investopedia.com/articles/markets/110915/dell-stock-doesnt-exist-here-why.asp>.

Wikipedia: the free encyclopedia. Evropa, Střední východ a Afrika. [online]. St. Petersburg (Florida): Wikipedia Foundation. Poslední revize 12. 06. 2016. Dostupný z WWW: <https://en.wikipedia.org/wiki/Europe,_the_Middle_East_and_Africa>.