Epson postaví novou obří továrnu na výrobku inkoustových tiskových hlav

Seiko Epson Corporation, výrobce inkoustových tiskáren a multifunkčních zařízení Epson postaví novou obří továrnu určenou pro výrobu supermoderních tiskových hlav PrecisionCore InkJet. PrecisionCore InkJet je technologie inkoustového tisku založená na principu piezo tisku kombinující výhody inkoustového a laserového tisku. Tisk je extrémně rychlý, rychlost první strany je stejná jako rychlost stran dalších. Oproti laserové technologie je tisk méně energeticky náročný. Kvalita výsledného tisku, jeho životnost a odolnost vůči rozmazání je obdobná jako u tisku laserového, zatímco kvalita obrázků a fotografií je shodná s kvalitou tisku inkoustového. Výsledný tisk si tak bere nejlepší vlastnosti z obou technologií.

 

Zdroj: Epson. Seiko Epson Corporation. News Release. Epson Marks Construction of New Inkjet Printhead Factory.

Zdroj: Epson. Seiko Epson Corporation. News Release. Epson Marks Construction of New Inkjet Printhead Factory.

 

Nová továrna zaměřená na výrobu a výzkum tiskových hlav bude umístěna přímo v Japonsku, ve městě  Shiojiri, prefektuře Nagano. Výrobní hala bude umístěna na pozemku o rozloze 46,036 m², podlahová plocha výrobní haly bude 10,451 m². Výrobní hala bude mít 5 pater a bude disponovat velkou schopností odolávat zemětřesení.

 

 

Epson zahájil výrobu v nové továrně na inkoustové tiskárny
Epson plánuje agresivně investovat do vlastní technologie inkoustového tisku

 

 

V nedávné minulosti Epson zahájil výrobu klasických inkoustových tiskáren v novém výrobním závodu v Indonésii a později ohlásil novou technologii inkoustového tisku PrecisionCore InkJet, který má prosadit inkoustové tiskárny i kancelářském tisku. Z aktuální činnosti Epsonu je tak zřejmé, že tisková technologie PrecisionCore je pro budoucnost tohoto výrobce inkoustových tiskáren klíčová.

 

Autor:
Asociace renovátoru tonerů (ART)

 

Zdroj:
Epson. Seiko Epson Corporation. News Release. Epson Marks Construction of New Inkjet Printhead Factory. [online]. Poslední revize 28. 10. 2016. Dostupný z WWW: <http://global.epson.com/newsroom/2016/news_20161028.html>.

Zdroj: Epson. Epson America, Inc. PrecisionCore Technology. [online]. Dostupný z WWW: <https://www.epson.com/cgi-bin/Store/jsp/Landing/precisioncore-advanced-printing-technology.do>.