Fujifilm plánuje žalovat Fujifilm-Xerox

Společnost FUJIFILM Holdings Corporation uzavřela v lednu roku 2018 dohodu o sloučení dceřiné společnosti Fuji Xerox Co., Ltd. a Xerox Corporation. V nové společnosti Fuji Xerox má FUJIFILM Holdings Corporation vlastnit 50,1%. Společnosti Deason a Icahn, kteří společně vlastní 15 procent Xeroxu, podaly soudní žaloby na generálního ředitele společnosti Xerox Jeffa Jacobsonova a správní radu. Důvodem podání žaloby je údajné podceňování hodnoty společnosti Xerox a získání přílišných pravomocí ze strany společnosti FUJIFILM.

Soud na konci dubna 2018 udělil soudní příkaz k dočasnému zastavení obchodu s Fujifilmem. „Jsem vděčný za to, že soud jednal za účelem ochrany akcionářů společnosti Xerox,“ prohlásil Deason po rozsudku. FUJIFILM se rozhodl okamžitě odvolat proti rozhodnutí soudu. Nová rada se nyní setká s cílem zhodnotit strategické alternativy zrušené dohody Fuji Xerox se zaměřením na způsoby maximalizace hodnoty pro akcionáře.

 Autor: Fuji Xerox
 

„Během posledních několika týdnů správní rada Xeroxu opakovaně požádala, aby společnost Fujifilm okamžitě zahájila jednání o vylepšených podmínkách pro navrhovanou transakci“, uvedlo odstupující představenstvo. „Navzdory našemu naléhání Fujifilm neposkytl žádné záruky, že to učiní v přijatelném časovém rámci. Rada společnosti Xerox se domnívá, že za těchto okolností nelze očekávat, že transakce bude dokončena, zejména vzhledem k příkazu soudu k transakci a nedostatečné podpoře akcionářů pro transakci za současných podmínek, stejně jako k nevyřešeným problémům s účetnictvím společnosti Fuji Xerox. „

 

 

Společnost Fujifilm ovládla Xerox
Společnosti Deason a Icahn vlastnící 15 procent Xeroxu podali žalobu kvůli převzetí firmou Fuji

 

 

„V současné době jsme v rozhovorech s právníky o harmonogramu podání žaloby a plánujeme se obrátit na soud co nejdříve,“ uvedl výkonný ředitel FUJIFILM Holdings Kenji Sukeno. Dále uvedl, že „bude poukázat na fakt, že společnost Xerox nemá legální právo jednostranně ukončit dohodu a že dohoda je v nejlepším zájmu akcionářů společnosti Xerox.“ Z dalšího prohlášení plyne, že FUJIFILM Holdings se nehodlá vzdát převzetí Fuji-Xerox. „Jakékoli nové návrhy předložené radě Xerox budou považovány za určené pouze pro akcionáře společnosti Fujifilm. Nepotřebujeme, abychom uspěli v uzavření této dohody. Nejsme vázáni časem.“  V dalším prohlášení společnosti FUJIFILM bylo uvedeno, že plánuje žalovat Xerox za vzniklé škody.

V květnu 2018 generální ředitel společnosti Xerox, Jeff Jacobson a 6 dalších členů představenstva společnosti se vzdali svých funkcí a do pozice prezidenta byl jmenován John Visentin, působící na pozici konzultanta společnosti Icahn, tedy společnosti, která soudně napadla způsob ze strany FUJIFILM Holdings Corporation. Generální ředitel společnosti Icahn Enterprises, Keith Cozza, převzal pozici předsedy představenstva společnosti Xerox.

Carl Icahn, představitel společnosti Icahn uvedl: „Často jsme říkali, že nejdůležitější osoba ve společnosti je generální ředitel,“ dodal. „Jsme proto potěšeni, že John Visentin, zkušený a odpovědný veterán v této oblasti, bude mít kormidla.“

Tento krok, který byl pro společnost Icahn a Deason označen za „triumf“, znamená, že dohoda o prodeji Xeroxu o objemu 6,1 miliardy dolarů bude znovu hodnocena novou správní radou společnosti Xerox. Spojenost Xerox se tak vyhnula plnění dohody s Fujifilmem.

 

Autor:
Asociace renovátoru tonerů (ART)

 

Zdroj:
The Recycler. Fujifilm prepares to bring Xerox to court. [online]. Witney: Recycler Publishing & Events Ltd. Poslední revize 18. 05. 2018. Dostupný z WWW: <https://www.therecycler.com/posts/fujifilm-prepares-to-bring-xerox-to-court/>.

The Recycler. Shareholders slam Xerox’s ‘misleading campaign’. [online]. Witney: Recycler Publishing & Events Ltd. Poslední revize 11. 05. 2018. Dostupný z WWW: <https://www.therecycler.com/posts/shareholders-slam-xeroxs-misleading-campaign/>.

The Recycler. Dramatic changes for Xerox. [online]. Witney: Recycler Publishing & Events Ltd. Poslední revize 03. 05. 2018. Dostupný z WWW: <https://www.therecycler.com/posts/dramatic-changes-for-xerox/>.

The Recycler. John Visentin becomes Xerox CEO. [online]. Witney: Recycler Publishing & Events Ltd. Poslední revize 17. 05. 2018. Dostupný z WWW: <https://www.therecycler.com/posts/john-visentin-becomes-xerox-ceo/>.

The Recycler. “New beginning” as Xerox terminates deal. [online]. Witney: Recycler Publishing & Events Ltd. Poslední revize 14. 05. 2018. Dostupný z WWW: <https://www.therecycler.com/posts/new-beginning-as-xerox-terminates-deal/>.

FUJIFILM Holdings Corporation.  Fuji Xerox and Xerox to combine to become a new Fuji Xerox Fujifilm to own 50.1% of the combined company -Accelerates growth as a world-leading Document Solution Company-. [online]. Poslední revize 31. 01. 2018. <http://www.fujifilmholdings.com/en/news/2018/0131_01_01.html>.

Xerox. FUJIFILM Holdings and Xerox Announce Agreement to Combine Fuji Xerox Joint Venture with Xerox. [online]. Poslední revize 31. 01. 2018. <https://www.news.xerox.com/news/FUJIFILM-Holdings-and-Xerox-announce-agreement-to-combine-Fuji-Xerox-Joint-Venture-with-Xerox>.

Reuters. Fujifilm set to sue Xerox soon for scrapping takeover deal. [online]. New York: Thomson Reuters. Poslední revize 18. 05. 2018. Dostupný z WWW: <https://www.reuters.com/article/us-xerox-m-a-fujifilm/fujifilm-says-to-sue-xerox-to-seek-damages-on-scrapping-of-takeover-idUSKCN1IJ0LO>.