HP čelí hromadné žalobě kvůli blokování funkce skeneru při prázdných náplních

Společnost HP čelí u amerických soudů hromadné žalobě týkající se nefunkčnosti skeneru a faxu u některých modelů inkoustových tiskáren HP All-in-One, pokud je hladina inkoustové náplně nízká, nebo pokud je inkoustová kazeta prázdná.

Žaloba se funkcí bezdrátové barevné multifunkční tiskárny HP Envy 6455e All-in-One a tiskárny HP Deskjet 2655 All-in-One. Žalobci tvrdí, že „design inkoustových tiskáren All-In-One společnosti HP má za cíl zvýšit prodej inkoustu“, protože se domnívají, že „neexistuje žádný legitimní účel prodeje tiskáren All-In-One s funkcí skenování nebo faxování, který je přímo spojen s existencí nebo hladinou inkoustu obsaženého v zařízeních“.

 

 

Soud předběžně potvrdil, že firmware tiskáren HP je malware
Chystá se další žaloba na HP za blokování tikových kazet
HP blokuje další neoriginální náplně, máme ověřeno, že řádné renovace fungují
HP zveřejnila na své hlavní stránce zprávu o blokování neoriginálních inkoustových kazet
To je síla! HP bude blokovat vlastní náplně!

 

 

Hromadná žaloba proti společnosti HP Inc. byla podána u okresního soudu v Severním okrese Kalifornie ve Spojených státech amerických a žalobci žádají soudní řízení před porotou a požadují kompenzační a zákonné odškodnění pro kupující (včetně represivních odškodnění).

 

Autor:
Asociace renovátoru tonerů (ART)

 

Zdroj:
The Recycler. HP faces another Class Action Complaint. [online]. Witney: Recycler Publishing & Events Ltd. Poslední revize 01. 07. 2022. Dostupný z WWW: <https://www.therecycler.com/posts/hp-faces-another-class-action-complaint/>.