HP se přidává k boji proti prodejcům kazet porušujících patenty v USA

Společnost HP se přidává k podávání stížností na dovozce a prodejce kazet porušujících patentovou ochranu. Aktivní jsou zejména společnosti Canon a Epson.

HP Inc. podala stížnost Komisi pro mezinárodní obchod USA (United States International Trade Commission – USITC) na společnost EZ Ink Inc. a proti fyzické osobně Grahamovi Battersbyovi, pro porušení Obecné nařízení o vyloučení číslo 337-TA-691 z ledna 2011.

Byly vydány příkazy k zabavení a propadnutí zboží, jelikož bylo zjištěno, že dovážejí inkoustové kazety a součásti, které jsou v rozporu s dříve vydaným rozhodnutím o vyloučení, celníci o tomto nedovoleném dovozu informovali Ministerstvo financí Spojených států amerických.

Proti společnosti EZ Ink. Inc. dříve podala stížnost společnost Epson a později s ní zahájila soudní spor o náhradu škody z porušování patentového práva.

 

 

Epson zahájil další soudní spory o náhradu škody s prodejci kompatibilních inkoustových náplní
Společnost Epson podala další 3 stížnosti na prodejce kompatibilních inkoustů

 

 

Autor:
Asociace renovátoru tonerů (ART)

 

Zdroj:
The Recycler. OEMs issue several seizure orders. [online]. Witney: Recycler Publishing & Events Ltd. Poslední revize 29. 05. 2018. Dostupný z WWW: <https://www.therecycler.com/posts/oems-issue-several-seizure-orders/>.